Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Turnaj v Teplicích Rumburáky zahřál

Teplice • Je 19. února, sedm hodin ráno a z rumburského náměstí odjíždí čtrnáct judistů z oddílu JV JUDO na Zimní turnaj mládeže do Teplic, který je určen staršímu a mladšímu žactvu a mláďatům, tedy dětem narozeným v roce 1998 a mladším. V Rumburku je široká základna judistů od 5 do 63 let, proto nebyl problém obsadit všechny věkové kategorie.

Tentokrát stojí za zmínku výkon Karla Macouna a Lukáše Jonáska. Oba startovali v kvalitně a silně obsazené váze a probojovali se až do finále. Oba předvedli pěkné judistické techniky, které nejednou zakončili iponem. Bohužel, ve finále se jim nedařilo, a tak si domů vezli stříbrné medaile.

Dalším velkým talentem, jak se ukazuje, je šestiletý Tobiáš Gajdoš, který v kategorii mláďat patří k nejmladším. Jeho soupeři jsou i o tři roky starší, což je v tomto věku veliký rozdíl, ale i přes občasné prohry nastupuje neohroženě k dalším zápasům. Na turnaji v Teplicích se s dvěma výhrami a dvěma prohrami propracoval ze 17 startujících až na sedmé místo. O Tobiášovi jistě v budoucnu ještě uslyšíme.

Turnaje se zúčastnilo 184 judistů z 24 oddílů z Ústeckého kraje, Jablonce nad Nisou a Příbrami. Rumburští judisté vybojovali osm medailí. Zlato získali Martin Flégr a Lukáš Šabo, stříbro Nikola Suchopárová, Lukáš Jonásek a Karel Macoun, bronz si přivezli Miroslav Demeter, David Mareš a Patrik Šabo. Ostatní, byť bez medailí, podali také pěkný sportovní výkon.

Tisk Tisk | E-mail E-mail