Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Městská policie Rumburk – z denních záznamů

Vyrazili dveře

Městskou policii v Rumburku a rumburské hasiče požádali v úterý 1. února o pomoc sousedé a ošetřovatelka devadesátileté stařenky z Rumburku, která delší dobu nereagovala na zvonění a bušení na dveře jejího bytu. Obávali se, že se starší paní přihodilo něco zlého. A nebyli daleko od pravdy. Po otevření dveří nalezli bezmocnou majitelku bytu ležet v kuchyni na podlaze. Naštěstí byla při vědomí, ale reagovala zmateně. Přivolaný lékař nechal ženu okamžitě převézt do nemocnice s podezřením na zlomeninu krčku.

Drzost krabičářek přerůstá meze

Několik žen ze Slovenska, které se již několik týdnů potulují po ulicích Rumburku, žebrají o trochu peněz na jídlo a přitom „obdarovávají“ kolemjdoucí údajně drahými parfémy, je stále drzejších. O tom by mohla vyprávět žena z Varnsdorfu, která se při návštěvě Rumburku rozhodla vybrat hotovost ze spořitelního bankomatu. V okamžiku, kdy ukládala peníze do kabelky, přitočila se k ní slovensky mluvící Romka a vhodila jí za bundu krabičku s parfémem. Okamžiku překvapení využila druhá Romka a vytrhla ženě z ruky kabelku i s penězi. Ale se zlou se potázala. Statečná žena začala křičet a velice rychle se svého majetku zmocnila zpátky a vzápětí přivolala na pomoc městské strážníky. Ti byli na místě během několika minut a jejich pozornosti neušly ani další čtyři ženy. Kontrolou dokladů strážníci zjistili, že žebrající šestice pochází ze slovenského města Sereď. Nejstarší žebračce bylo čtyřicet let, nejmladší pětadvacet. Vzhledem k tomu, že se kromě obtěžování kolemjdoucích nedopustily žádného přestupku ani trestného činu, nemohli je strážníci zadržet. Naopak, dopřáli jim možnost odcestovat. Doprovodili je na vlakové nádraží, posadili na vlak směrem z Rumburku a doporučili jim, ať už se zpátky nevrací. Otázkou zůstává, jestli si tuto radu vezmou krabičkářky k srdci.

Ubohá krádež

Městští strážníci byli 4. února v podvečer přivoláni do prodejny Tesco v Rum-burku, kde byla zadržena třiadvacetiletá žena z Jablonce poté, co se jí podařilo při odchodu rozeznít bezpečnostní rám. Žena odmítala tvrzení personálu prodejny, že si s sebou odnáší nezaplacenou věc, a z tohoto důvodu také odmítla kontrolu svých tašek. Strážníkům se prokázala propadlým průkazem totožnosti, a tak byli k celému případu přizváni i policisté. Před nimi už žena nezapírala a dobrovolně vydala svůj »tučný« lup – dva šampóny Elseve v celkové hodnotě 149,80 Kč.

Večer tak strávila na služebně Městské policie v Rumburku, kde s ní byl sepsán protokol o přestupku, za který si ve správním řízení může vykoledovat pokutu, za kterou by si koupila šamponů o mnoho víc.

Neznalost vyhlášky neomlouvá

Sedmého února v půl osmé večer přijali rumburští strážníci telefonické oznámení na linku 156, že před panelovým domem v ulici SNP pijí mladíci alkohol a dělají nepořádek. Vyslaná hlídka na místě narazila na tři muže starší 18 let, kteří zvesela na veřejnosti popíjeli alkohol, aniž by je zajímala nějaká městská vyhláška, která popíjení alkoholu na vyhrazených místech města zakazuje. Pro tentokrát to strážníci vyřešili blokovou pokutou 500 Kč. V této souvislosti znovu strážníci upozorňují na platnost vyhlášky města Rumburk o zákazu požívání alkoholu na místech v této vyhlášce uvedených, a na to, že její nedodržování budou nekompromisně pokutovat.

Z nemocnice rovnou na záchytku

K podnapilému muži, ležícímu osmého února okolo páté hodiny večer na zemi v ulici Palackého, byla přivolána hlídka městské policie. Strážníkům se celkový stav ležícího muže nelíbil, a tak raději přivolali Rychlou záchrannou službu. Přivolaný lékař nechal muže nejdříve převézt do nemocnice k vyšetření, později, když se prokázalo, že příčinou jeho stavu nejsou zdravotní potíže, byl muž transportován na záchytku.

Před útočníky se zachránil útokem

Vyděšený občan Rumburku volal devátého února pět minut po půlnoci na služebnu městské policie, že při procházce se psem v okolí herny v ulici SNP narazil na několik skupinek dvou až čtyř Romů, a jedna z nich na něho údajně zaútočila. Muž před útočníky utekl a schoval se mezi domy a v příhodné chvíli se mu i se psem podařilo dostat domů. Na místo byli vysláni dva strážníci, ale při svém příjezdu již na místě nezaznamenali nic podezřelého. Rumburské ulice byly v tu chvíli prázdné, klidné a tiché.

Strážníci pomáhají policistům

Rumburské strážníky požádala o pomoc Policie ČR, která pátrala po sedmatřicetiletém muži. Ten byl devátého února okolo deváté hodiny ráno spatřen u herny Maxim v ulici SNP. Na uvedeném místě však strážníci nikoho takového nenašli, a tak se pustili do pátrání v nejbližším okolí. Hledaný muž byl zakrátko dopaden v herně v ulici Palackého, odkud putoval rovnou na policejní oddělení v Rumburku.

Lup skončil na radnici

Ve čtvrtek 10. února okolo půl deváté ráno prováděli strážníci městské policie kontrolní a hlídkovou činnost v Horním Jindřichově. Na odbavovacích buňkách u bývalého hraničního přechodu si všimli dalšího poškození měděné střešní krytiny. Vzápětí v centru jejich pozornosti uvízl v ulici U Potoka muž s dvoukolovou kárkou, ve které měl velkou cestovní tašku, z níž vyčuhoval kus měděného plechu. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti, což neučinil, protože prý u sebe žádné doklady totožnosti neměl. Nedokázal ani odpovědět na otázku, kde přišel k měděnému plechu. A tak byl předveden na policejní služebnu, kde se záhy ukázalo, že se jedná o pětadvacetiletého Rumburáka. Při sepisování protokolu muž využil svého práva k věci nic neuvádět. A tak s ním byl jen sepsán seznam zadržených věcí, které budou předány Městskému úřadu v Rumburku v souvislosti s podezřením ze spáchání přestupků vůči majetku dle § 50. A co všechno měl mladík u sebe? Dva měděné plechy (90 x 90 a 120 x 130 cm), kleště, nůžky na plech, zelenou kárku, textilní tašku a rukavice.

Tisk Tisk | E-mail E-mail