Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zdání může klamat: Řidiči na Šluknovsku patří podle statistik k těm slušnějším

Z 21 128 registrovaných řidičů ve správním obvodu Městského úřadu Rumburk bylo 1948 v loňském roce pokutováno přidělením bodů za dopravní přestupky. 207 z nich se dokázalo v tomto roce takzvaně zcela »vybodovat«, to znamená, že získali dvanáct, tudíž nejvyšší možný počet bodů. S tímto ziskem však utrpěli ztrátu, jelikož museli odevzdat na dobu jednoho roku svůj řidičský průkaz a zbavili se tak možnosti řídit motorové vozidlo. Dohromady v roce 2010 všichni hříšníci nasbírali 17960 bodů.

Řidičům, kteří za poslední rok nebyli policisty přistiženi při spáchání dopravního přestupku zařazeného do bodového systému, jsou automaticky odečítány až čtyři body. Takto si od listopadu 2009 do konce loňského roku polepšilo celkem 1815 řidičů ze Šluknovska.

Motoristům, kteří absolvovali placené jednodenní školení bezpečné jízdy, byly odečteny tři body. Této možnosti v minulém roce využilo jedenáct řidičů.

Třiadvaceti řidičům bylo 12 bodů vynulováno zcela a po roce jim bylo vrácen řidičský průkaz.

Na každý úřad s rozšířenou působností připadá průměrně 3218 bodovaných řidičů, v rumburské spádové oblasti je jich jen 1948, což činí 10,86 procenta. V Ústeckém kraji bezkonkurenčně vedou Teplice s téměř 15 procenty bodovaných řidičů.

Podle statistik ministerstva dopravy zůstává nejčastějším dopravním přestupkem překročení povolené rychlosti v obci, dále porušení povinností vyplývajících ze zákazové či příkazové značky, nepřipoutání se pásy, porušení ustanovení o osvětlení vozidla, ale také telefonování za jízdy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail