Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hala našim mladým fotbalistům nesvědčí

Německý FCO Neugersdorf uspořádal v nedalekém Löbau tradiční novoroční turnaj v kopané mladších žáků. Dvoudenního klání se zúčastnilo 15 družstev, z toho po jednom z Polska a Česka. Zvítězil a pohár věnovaný krajskou filiálkou Volksbank získal celek RB Lipsko, který všechna svá utkání zvládl »bez ztráty kytičky«.

O vysoké úrovni turnaje svědčí mj. i to, že obhájce loňského prvenství skončil až na sedmém, a druhý finalista z minulého roku dokonce na desátém místě. V minulých ročnících zde hrával také FK Rumburk, letos jej zastoupila Fotbalová akademie Šluknovského výběžku, vystupující, kdoví proč, pod hlavičkou SK Slovan Varnsdorf (Varnsdorf je na tom totiž stejně jako Rumburk, žádné žákovské družstvo nemá).

Svými výsledky české družstvo bohužel zaostalo za ostatními a skončilo na poslední patnácté příčce. Přitom naši hráči fotbalovým uměním za svými německými vrstevníky nijak nezaostávali, ti ale měli obrovskou výhodu v tom, že na rozdíl od nás často v halách trénují a hrají, takže jsou velmi dobře seznámeni se specifiky, která hra na rychlém povrchu a ve stísněném prostoru vyžaduje.

Konfrontace úrovní zimní přípravy mládeže pro naši stranu tentokrát nevyzněla příznivě. Nezbývá, než našim severním sousedům závidět podporu a podmínky, které tamní mladí fotbalisté mají a doufat, že snad i u nás přijdou lepší časy a s příští nabídnutou příležitostí už naložíme lépe.

Tisk Tisk | E-mail E-mail