Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 18. 11. 2010 | Nezařazené

Kudy kam?

Je to nevyhnutelné, valí se na nás Vánoce.

 

Ve Šluknově na to jdou frontálním útokem, skoro jako všechny ty obchodní řetězce. Takže, jako každý sudý rok probíhá od 30. listopadu do 16. prosince výstava betlémů v „kulturáku“ a od 30. listopadu do 26. prosince prohlídka betlémů v kostele svatého Václava. Kromě toho připravili Šluknováci bohatý program na každou adventní neděli. Výroba věnců, žehnání věncům, oldies párty … Pěkný zvyk připomínat staré zvyky … Je toho hodně, a tohle jsou malé noviny.

 

V sobotu 20. listopadu bude v Městské knihovně Varnsdorf probíhat 8. ročník Knižního minitrhu. Ve všech patrech budovy na vás budou čekat vystavovatelé, tradiční knihkupci, nakladatelé, informační centra z regionu, ale též prodejci drobných upomínkových předmětů a vánočních dárků. „Připravili jsme pro vás též bohatý a pestrý doprovodný program, který je v dopoledních hodinách zaměřen literárně, a v odpoledních hodinách se můžete těšit na dvě zajímavé cestopisné přednášky s promítáním,“ píšou nám e-mailem. Interesantní, hlavně jestli budou k mání nějaké publikace věnující se výběžku(eu).

 

Večer je možné zaskočit rovněž ve Varnsdorfu na koncert skupiny Red Hot Chili Peppers (revival, pochopitelně). Od osmi v Pekle, takže proti andělům se staví pekelníci. Hleďme.

 

Ten samý večer hrají na Střelnici v Rumburku By no means.

 

A ještě jedna pozvánka do divadla. V Krásné Lípě hrají v pátek 26. listopadu Orgasmus bez předsudku. Hledal jsem na internetu nějakou informaci o tomhle titulu a narážel jsem pořád jenom na jednu unifikovanou informaci: „Fiona je žena, Diego je muž. Co se ale stane, když tito dva přátelé budou donuceni zůstat přes noc v motelu, v pokoji s manželskou postelí? Na základě této okolnosti budete svědky řady komediálních, místy až lechtivých situací. Přes všechnu komediálnost, kterou Orgasmus bez předsudků nabízí, tato inscenace odkrývá i obecnou stránku věci, a to vztahové problémy mezi muži a ženami v současné době.“ Takže, nejlíp se jít podívat. Hraje divadelní soubor SemTamFór.

Tisk Tisk | E-mail E-mail