Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám – Na návštěvě u městské policie

Dne 14. 10. se žáci ZŠ Tyršova vypravili mezi příslušníky Městské policie v Rumburku. Po krátkém přivítání ředitele Jeřábka se hoši a dívky rozdělili do tří skupin. Zatímco jedna skupinka si prohlížela moderní kamerový systém, druhá se dozvídala zajímavé informace o práci policie, třetí měla možnost zkusit si střelbu v malé improvizované střelnici. Po dvaceti minutách se skupinky prostřídaly. Na pěkném a moderním pracovišti městské policie čas uběhl velice rychle a žáci se museli vrátit do školních lavic.

Chtěla bych touto cestou upřímně poděkovat všem strážníkům, a zejména řediteli městské policie za perfektní připravenost celé akce, za spoustu zajímavých informací o práci městské policie v našem městě. Po celé dvě hodiny dokázali žáky zaujmout a trpělivě odpovídat na všechny dotazy. A jaká je reakce samotných žáků?

J. Kamenický: Naše skupinka šla nejdříve do posilovny, kde byla malá střelnice. Líbilo se mi, že jsem si mohl vyzkoušet střelbu na terč pod vedením strážníka. Zaujala mě i výzbroj – zbraně, obušky, oblečení. Byl jsem nadšený z této exkurze. Díky.

M. Dvořák: Podle mého mínění je povolání policisty velmi zajímavé a vzrušující. Poznal jsem, že je naše město dobře zabezpečené.

R. Jelínek: Exkurze se mi velice líbila. Dozvěděl jsem se plno zajímavých věcí, které jsem do této chvíle vůbec nevěděl. Mě nejvíce zaujal kamerový systém, ale střílení do terče nebylo taky špatné.

J. Otmarová, ZŠ Tyršova

(redakčně kráceno)

Tisk Tisk | E-mail E-mail