Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Patnáct let Nijaku By No Means (v rumburském kulturáku)

Hudební skupina Nijak, později By No Means se ve zdraví dožívá patnácti let činnosti a rozhodla se to náležitě osla-vit koncertem, který se bude konat v sobotu 20. listopadu v Domě kultury Střelnice v Rumburku. Pravidelní čtenáři Rumburských novin tuhle partu dobře znají, těm, kteří o ní ještě neslyšeli můžeme doporučit dokumentární film, který právě vznikl a v rámci oslav bude i promítnut. Natočil ho spolupracovník skupiny, člověk, který chlapce (a děvče) dlouho zná, protože právě v jeho studiu vnikají poslední léta všechny jejich nahrávky, Radek Michalko. V pětadvacetiminutovém filmíku budou k vidění vlastně už historické fotografie, ukázky z tvorby a uslyšíme i odpovědi na otázky, které se týkají vývoje a směřování skupiny.

Jako hosté vystoupí René Habich – flétna, vokální trio La Farfalla a Jenda Vlášek – brumle (což je tradiční nástroj sibiřských šamanů).

Koncert začíná v osm hodin večer a nemusí být zdaleka poslední, protože skupiny se poslední dobou dožívají vysokého věku. Roling Stones například slaví nepřetržitě padesát let.

jitka_nijak1 nijak1

Zpěvačka Jitka Benešová je v kapele vlastně pořád ještě nováček. Zajímavé je, že někdejší frontman a zpěvák skupiny Heath Dollar, který se vrátil do vlasti, pro ni nyní píše texty až v dalekém Texasu. A funguje to.

Tisk Tisk | E-mail E-mail