Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám – Co se stalo v rumburském domě dětí a mládeže?

Dům dětí v Rumburku jsme v průběhu uplynulých dvaceti let navštěvovali pravidelně. Chodili jsme tam velice rádi, prošli mnoha kroužky, vyzkoušeli mnoho činností. Takříkajíc nám přirostl k srdci, byl to prostě náš dům dětí s tetami a paní ředitelkou. Mám dnes již dvě dospělé dcery, které na něj vzpomínají rády, a ledacos je i naučil.

Po delší přestávce (několik let) vznikla opět potřeba začít navštěvovat dům dětí. A ejhle, ono už to není ono veselé a slunné zařízení, kam se jen těžko vmáčknete pro velký počet dětí na chodbě. Zde už nezní smích a křik dětí a jejich veselé písničky ze sborečku. Dnes jen těžko hledáte, kdo s vámi bude chodit do kroužku, a být v kroužku sám? Že by nebyly děti? Nebo je to v něčem jiném?

On je přístup a přístup. Stojí za to financovat zařízení, kam nechodí děti? Nestálo by za to vrátit našemu domu dětí jeho slávu? Pamatuji se, že rodiče sváželi děti na kroužky z širokého okolí. A dnes? Organizace chaotická, děti žádné. Možná, že se neporušují žádné právní předpisy, ale stačí to? Je přesto vedení kompetentní? Jistě by se našel někdo s velkým srdcem, kdo možná není dokonalý, ale dokáže vrátit děti tam, kam by měly patřit.

Moc prosím někoho, kdo může pomoci, aby to udělal. Děkuji.

Jana Dvořáková

 

Vážená paní Dvořáková, po přečtení Vašeho článku s Vámi nemůžu souhlasit. Je mi z něho smutno a tak trošku mě způsob informování o stavu věci připomíná doby nedávno minulé. Vzhledem k Vaší osobě bych si bývala velmi vážila toho, kdybyste za mnou do DDM s připomínkou a kritikou přišla, vše bychom probraly, vysvětlily, z mé strany by byly předloženy i faktické argumenty vůči Vaší kritice. Nepřišla jste. Proč?

Nejsem zastáncem kritiky a následné výměny názorů přes veřejná média. Uznávám otevřené osobní jednání. Více se k tomuto tímto způsobem nebudu vyjadřovat. Lidí s velkým srdcem si velmi vážím a stále mezi ně počítám i Vás, paní Dvořáková. Nechoďte kolem plotu, neřešte věci za plotem, dveře domu dětí jsou pro Vás a ostatní otevřené.

Helena Švábová

ředitelka DDM Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail