Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Festival Ducholoď vzlétl letos poprvé

Akrobati na chůdách, bubeníci, všeobecné veselí a průvod městem zahájil rumburský festival Ducholoď, který se konal v rámci Týdnů duševního zdraví. Pořadateli festivalu byli Agentura Pondělí, sdružení Čačipen a Dům kultury Střelnice Rumburk.

„Akci jsme zahájili na Lužickém náměstí a pokračovali v kulturním domě, kde dopoledne probíhal i Den sociálních služeb,“ uvedla ředitelka Agentury Pondělí Monika Lampová.

Divák mohl vidět příběh člověka s postižením – bajkaře Ezopa, který uvedlo divadlo Creatio. Na hudební scéně vystoupila věčná experimentátorka Dagmar Andrtová Voňková, kapely Abiďas, AGP Band, Čačipen a další.

„Na festivalu s takovým názvem samozřejmě nesměl chybět ani vzlet balónu. Startoval na hřišti za domem kultury,“ doplnila Monika Lampová. „Byl to první ročník Ducholodi a doufáme, že příště přilákáme o něco více diváků.“

Festivalu předcházela vernisáž klientů Agentury Pondělí, kteří tvoří technikou Art Brut. Pátek 1. října byl celý den věnován filmům s tematikou duševního zdraví, dopoledne pro školy a odpoledne dva filmy pro veřejnost za zvýhodněné vstupné. Vypadá to tedy, že se Rumburk zapojil do celostátní akce s plnou parádou.

Tisk Tisk | E-mail E-mail