Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Peníze z Evropské unie dorazí v září na Tyršovku

V červnu letošního roku spustilo Ministerstvo školství projekt EU – Peníze školám.

Jedná se o peníze převážně z evropských fondů, které může čerpat každá základní škola v České republice, a to na zlepšení podmínek vzdělávání a modernizaci výuky. Ministerští úředníci tvrdí, že je to velmi jednoduché a skoro bez práce. Zpracování projektu opravdu tak složité nebylo, ale myslím si, že nás v následujících třiceti měsících čeká práce víc než dost. Základní škola v Tyršově ulici v Rumburku byla první školou ve Šluknovském výběžku, která peníze z projektu získala. Na její účet by asi v polovině září mělo dorazit 2,178 milionu korun. Projekt má tak zelenou od 1. 9. 2010.

Ale co projekt Tyršovce opravdu přinese? Částka je poměrně značná, a tak bylo nelehké rozhodnout, do čeho je třeba investovat. V rámci projektu bude na škole působit rodilý mluvčí anglického jazyka, který bude vyučovat v 7. a 8. třídách. Je nezbytná modernizace počítačových učeben, které mají své již odslouženo. Jistě se zlepší a zmodernizují pracovní podmínky učitelů. Díky projektu bude na škole působit psycholožka Mgr. Jana Mašínová, bude možné dovybavit školu pracovními pomůckami a novými učebnicemi (letos jsme dostali pouze na prvňáčky a nemohli jsme si dovolit nákup žádných učebnic ani pracovních pomůcek).

V druhé fázi projektu bychom chtěli zmodernizovat učebnu cizích jazyků, a to notebooky a interaktivní tabulí, zmodernizovat počítačové koutky na chodbách a uskutečnit další drobnější modernizace. Peníze z tohoto projektu se v současné době opravdu hodí, protože v rámci škrtů v rozpočtu bychom na vše výše jmenované určitě neměli a nemohli bychom dětem, ale ani pedagogům zlepšit podmínky pro práci a vzdělávání.

Přejeme všem dalším školám ve Šluknovském výběžku hodně zdaru při řešení tohoto projektu.

Jana Masařová

Tisk Tisk | E-mail E-mail