Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Ve čtvrtek 16. září zazpívá v rumburském kulturáku Lucie Bílá. Megastar, zlatá slavice … atak dál. Její hvězda je tak obrovská, že se snad ani nehodí, aby se redaktor lokálního listu k jejímu veličenstvu nějak vyjadřoval. Vystoupí dvakrát. Od 18.00 a od 20.00 hodin.

 

gramofony V úterý 8.9. otevřel Veteránklub sever výstavu historických gramofonů a fotoaparátů ve šluknovském Klubu (ve 2. patře). Gramofony i foťáky, krom toho, že jsou krásné, jsou ve velké většině rovněž funkční. V době, kdy se všechno smrskává do miniaturních rozměrů je podívání na aparáty na kliku a opatřené namísto reproduktoru „troubami“ skutečně interesantní. Ale nenechme se mýlit, vystaveny jsou i kousky „piknikové“, u kterých sice minimalizace není tak progresivní, ale na výlet se s sebou vzít daly. Horší asi bylo vzít s sebou dostatečné množství asfaltových desek.

 

dostihy Každou druhou neděli v měsíci říjnu se koná Velká pardubická, letos po sto dvacáté. Přes různé rozporuplné informace, které proběhly sdělovacími prostředky, se konat bude. V šenovském Clubu se rozhodli tuhle slavnost nejlepších koní kontinentu připomenout fotografickou výstavou fotografa Mladé fronty Dnes Michala Klímy, který ji dokumentuje pro svůj list už mnoho let. Podle informací, které máme k dispozici, zúčastní se vernisáže 18. září v 17.00 hodin i nejméně jeden živý koník (pravděpodobně z místního chovu), z Pardubic bude rovněž doručeno jedno obrovské perníkové srdce a zásilka dalších, už menších perníčků jako humanitární pomoc.

Rovněž ve večerních hodinách zahraje pardubická hudební skupina Náhodné procesy (vzorky hudby na stránkách www.dlouhyvlasy.cz).

Výstava bude otevřena každý den do 23. října.

Tisk Tisk | E-mail E-mail