Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Humanitární pomoc postiženým záplavami přivezli i z Německa

Auto plné humanitární pomoci přivezli do Rumburku Lužičtí Srbové z Budyšína. Zavaleni humanitární pomocí jsou v těchto dnech ve Farní charitě Rumburk. Oblečení, hračky, deky, hrnce, talíře, hygienické prostředky a spoustu dalších věcí tu třídí a rozvážejí těm, kteří je nyní nejvíce potřebují.

Pytle plné věcí tu minulý týden složil kamion, který do Rumburku vypravili Lužičtí Srbové z Budyšína, kde páter Wolf uspořádal sbírku v tamním kostele. „Volali, že vezou nějakou pomoc, ale že to bude celý kamion jsme vůbec netušili, přitom i oni byli zaplaveni,“ byla jejich solidaritou překvapena a potěšena ředitelka Farní charity Rumburk Martina Škodová. Dodala ovšem, že další auto plné věcí dovezly i ženy ze Žitavy. Ale nejen z Německa na Šluknovsko mířila popovodňová pomoc. „Spoustu nám toho přivezli i z Centra pro rodinnou aktivitu Včelka z Jiříkova, a pak máme spoustu drobných dárců, kteří vedle věcí nabídli i technickou pomoc,“ dodala Martina Škodová.

Vše to, čím nyní rumburská charita disponuje, se dostává do postižených rodin. Plné auto si například odvezla Diakonie z Broumova, něco putovalo i do postižené rodiny s malými dětmi v polské Bogatynii a každý den je po postižených rodinách Šluknovska rozváží i sama Martina Škodová.

Tisk Tisk | E-mail E-mail