Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tink-tingadi znělo krásnolipským kinem

Estonský soubor lidových písní a tanců Regilauluansambel z komunity Vöhma byl hostem Místní akční skupiny Šluknovsko, která spolu s Městem Krásná Lípa převzala záštitu nad jeho vystoupením v sobotu 24. července v krásnolipském kině. Soubor plánoval návštěvu našeho regionu již vloni, ale z finančních důvodů musel svou cestu odložit až na letošní léto.

Estonci si velmi přáli vidět na vlastní oči Pravčickou bránu, přání jim tedy splnil profesionální průvodce z Českého Švýcarska již během sobotního programu. Večer byl věnován písničkám a tancům z oblasti Lihula, Laane. Pro zajímavost uvádíme, že mezi nejbližší turistické cíle města Vöhma patří Národní park Lahemaa. Nachází se přibližně 70 kilometrů od hlavního města Tallinnu. Park o rozloze 725 km2 byl založen v roce 1971, údajně jako první park na území bývalého SSSR. V současné době je jednou z nejvyhledávanějších lokalit v Estonsku.

Sobotní večer patřil již zmíněnému vystoupení, při kterém ho na domácí půdě přivítali členové souboru Lužičan s českými lidovkami. Závěrečným zpestřením koncertu byl minikurs tance, který připravili estonští tanečníci pro přítomné diváky v sále.

Dana Dudková

Tisk Tisk | E-mail E-mail