Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krátce – černá kronika

Věřila, že si tím pomůže

Vzala si cizince a věřila, že si tím pomůže k lepšímu životu. Na území jiného státu uzavřela účelový sňatek a do České republiky se mladá jednatřicetiletá žena navracela už jako vdaná paní. Místo peněz získala hrozbu až ročního vězení a v budoucnu bude falešná nevěsta čelit obvinění z trestného činu napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky.

V rybníce v Krásné Lípě se utopil mladík

Na zrekonstruovaném rybníku Cimrák se během koupání ztratil sedmnáctiletý mladík. Na místo dorazily jednotky HZS Varnsdorf, SDH Krásná Lípa, SDH Rumburk, potápěčská skupina SDH Varnsdorf, PČR a ZZS. Prvotní hledání prováděli samotní spoluplavci, po dojezdu hasičských jednotek za použití dvou nafukovacích člunů a privátního sonaru bylo prováděno vyhledávání pomocí háků. Chlapec byl bohužel nalezen až po několika hodinách nedaleko místa, kde byl spatřen naposledy. Přivolaný lékař už nemohl pomoci.

Kdy už to skončí?

To a ještě mnohem více se zřejmě honí hlavou pronásledované ženě z Varnsdorfu, která se dnes a denně po dobu několika uplynulých měsíců potýká s nadměrným zájmem muže, jenž se jí neobává zastrašovat, vyhrožovat a vše-možně jí obtěžovat. Muž ji svou nadměrnou pozorností natolik znepříjemňuje život, že se zoufalá žena nakonec obrátila na policii, kde vše oznámila. Varnsdorfští policisté odpoledne zahájili trestní řízení ve věci podezření z trestných činů nebezpečné pronásledování a poškození cizí věci.

Lokomotiva bez nafty daleko nedojede

Z lokomotivy rumburského nádraží záhadně zmizelo 800 litrů nafty. Krádež má na svědomí neznámý raubíř, jenž ji v uplynulých pěti dnech odčerpal z její nádrže, aniž by se kohokoliv dovolil. Svým hanebným skutkem způsobil majiteli motorového oře čtyřiadvaceti tisícovou škodu. Pokud se vykutáleného chmatáka podaří odhalit, bude čelit nejen obvinění z trestného činu krádeže, ale současně může získat i několikaletou ztrátu svobody.

Z domu zmizel nábytek

Z rodinného domu v Dolní Poustevně zmizelo postupně během čtvrtečního odpoledne několik kusů vnitřního zařízení. Do domu nebylo vniknuto násilně, proto se nabízí hned několik možných variant, kdo si věci, včetně kuchyňské linky, odnesl. Tyto a další okolnosti případu jsou nyní předmětem policejního vyšetřování, na jehož konci může být mimo jiné i sdělení obvinění pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody.

Tisk Tisk | E-mail E-mail