Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kino v rumburském domě kultury vstupuje do nové 3D epochy kinematografie

Rumburský dům kultury se od června může ve svém kině pyšnit 3D projekcí. Díky tomu kino dostalo nový rozměr a může tak svým divákům nabídnout mnohem kvalitnější kulturní zážitek.

„Nové digitální zařízení stálo téměř dva a půl milionu korun a jeho pořízení je částečně hrazeno z dotace Ministerstva kultury a částečně z příspěvku města Rumburk,“ uvedl při slavnostním otevření kina ředitel domu kultury Miloslav Kucer.

Prozradil, že již v červnu se mohou diváci těšit na Souboj titánů nebo Sex ve městě 2, ve 3D formátu v červenci bude uveden Shrek – zvonec a konec a oba díly Toy Story: příběh hraček. Nové moderní digitální zařízení však umožňuje vysílání i ve formátu 2D. Díky této technologii lze uvádět premiéry filmů ve stejný den jako kdekoli na světě, navíc bude možné promítání i prostřednictvím satelitu, takže se diváci budou moci v rumburském kině podívat například na přímé přenosy z atraktivních sportovních utkání, ale i z výjimečných kulturních akcí, jako je například koncert z italské La Scaly či z Vídeňské opery.

Nové epoše rumburského kina popřál při přípitku mnoho zdaru i starosta a senátor Jaroslav Sykáček, který slavnostní pásku oddělující minulost a budoucnost kina přestřihl spolu s místostarostou Darkem Švábem a ředitelem Domu kultury Střelnice Rumburk Miloslavem Kucerem.

3d1

Starosta a senátor Jaroslav Sykáček (uprostřed), místostarosta Darek Šváb (vpravo) a ředitel domu kultury Miloslav Kucer zahájili další etapu rumburského kina – 3D projekci. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail