Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Studentka z Mikulášovic zaujala svým návrhem záchrany větrného mlýnu

Mikulášovice • Mladá ambiciózní studentka architektury Stanislava Šulcová nadchla porotu Středoškolské odborné soutěže (SOČ) se svou studií na obnovu bývalého větrného mlýnu v Mikulášovicích a zvítězila.

Krajské kolo soutěže SOČ proběhlo v prvním květnovém týdnu na půdě Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem a díky Stanislavě Šulcové tam měl i Šluknovský výběžek své zastoupení. Studenti postupující z okresních soutěží obhajovali před porotou své práce celkem v šestnácti vědních oborech. Celkem se do klání zapojilo 81 autorů s 62 odbornými pracemi.

O jednu z hlavních cen usilovala také mikulášovická Stanislava Šulcová, která je studentkou střední stavební školy v Děčíně. Obhajobu své práce zvládla na jedničku, ve své kategorii zvítězila a postoupila do celostátního kola, které se bude konat 11. až 13. června v Chrudimi. Nelehký úkol, projekt obnovy bývalého větrného mlýnu v Mikulášovicích, zvládla skvěle, a pře-stože tento historický objekt již nestojí na svém místě, řešení jeho moderního nástupce porotu i další laické posuzovatele opravdu nadchlo. Mikulášovická Stanislava Šulcová po právu získala metu nejvyšší.

studie1

Vítězná práce – studie novodobé stavby větrného mlýna v Mikulášovicích s restaurací a rozhlednou.

Tisk Tisk | E-mail E-mail