Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na běžecké trati Jiřetín – Jedlová padl nový traťový rekord

Hned dva závody v běhu do vrchu se konaly o víkendu 17. a 18. dubna a oba byly zařazeny do poháru Maratonstav Český pohár v běhu do vrchu 2010.

Na šestikilometrovou trať s převýšením 336 m na Jedlovou horu vyběhlo v sobotu 17. dubna 89 závodníků z Jiřetína pod Jedlovou. Nejrychlejším mužem mezi závodníky z celé republiky, který navíc překonal traťový rekord, byl Jan Havlíček z ASK Slavia Praha s časem 23:34,00. Nejrychleji z žen na vrchol vystoupala Iva Milesová z PSK Olymp Praha v čase 30:37,00. Z rumburských závodníků si doběhli na Jedlovou pro 3. místo junior Ondřej Motl (31:49,00) a pro 2. místo ve veteránské kategorii Alena Winterová (49:02,00), oba za atletický oddíl TJ Rumburk. Závod pořádala obec Jiřetín pod Jedlovou spolu s aletikou TJ Rumburk.

Pro Milana Krupku, hlavního organizátora, člena rumburského oddílu, je trať tohoto závodu takřka denním chlebem, vrchol Jedlové svým během pokořuje velmi často.

Den nato, v neděli, se konal další závod zařazený do stejného poháru za účasti 53 běžců na šestikilometrové trati s převýšením 397 m, tentokrát z Chřibské na Studenec. Vítězem se mezi muži stal Michal Horáček z ISCAREXU Česká Třebová (26:06,00), mezi ženami vyběhla nejrychleji opět Iva Milesová z PSK Olymp Praha (31:06,00). Z rumburských si pro 2. místo v kategorii juniorů doběhl Ondřej Motl (33:19,00). Závod pořádalo město Chřibská – Jiří Šulc. Běžecký víkend přinesl všem závodníkům body do soutěže Českého poháru, skvělé zážitky ze samotného běhu přírodou a tradičně přátelská setkání, vždy spojená s podobnými sportovně-společenskými akcemi.