Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Marcello Calvitti je vicemistrem ČR v kick-boxu

pb1700891 Nadějný a talentovaný, teprve patnáctiletý závodník z Rumburku exceluje na všech republikových soutěžích v kick-boxu. V polovině dubna se stal v Zubří vicemistrem ČR a byl nominován do českého reprezentačního týmu v kategorii starších žáků v light kontaktu.

Jeho trenér Jiří Liška z ústeckého týmu KBK Fox Ústí nad Labem si svého svěřence pochvaluje: „Je to mladý, snaživý kluk, přirozený talent, rváč a dříč. Při kombinaci těchto vlastností má před sebou dobrou sportovní budoucnost,“ předpovídá. Zároveň ale vyzdvihuje i přínos Marcellova otce, kterému má mladý talent za co děkovat. „Pan Calvitti dělá pro svého kluka maximum a i díky jeho silné podpoře je Marcello tak dobrý. Přestože v Rumburku nemá takové tréninkové podmínky, jaké by měl v Ústí, maká na sobě tak, že na něj spousta jeho soupeřů nemá. Kdyby mohl několikrát týdně trénovat v Ústí a ne sem jen dvakrát měsíčně dojíždět, byl by ještě lepší,“ shrnuje trenér.

Marcello kick-box miluje, přestože se prý nepere rád. „Ve škole se neperu vůbec, tam už jsem si vybudoval respekt,“ vysvětluje se skromným úsměvem žák osmé třídy základní školy. „Ale v zápasech jdu do soupeře natvrdo. Nezastavuji se, přemýšlím a přitom jednám instinktivně. A snažím se sundat ho co nejrychleji na KO,“ dodává ještě skromněji. A proč je v boji tak nekompromisní? „Kick-box je kontaktní sport a každá rána tady hodně bolí. A já nemám bolest rád. Mám strach z rány, nechci jí dostat, a proto raději útočím dřív, než soupeř. Ať to bolí dřív jeho, než mě,“ dodává čerstvý český reprezentant v kick-boxu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail