Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Senátor Sykáček: „Polská tragédie mě hluboce zasáhla“

Tragická smrt polského prezidenta Lecha Kaczyńskeho a celé polské politické a společenské elity zasáhla i senátora a starostu města Rumburku Jaroslava Sykáčka (ČSSD).

„Jsem hluboce otřesen touto tragédií a těžko hledám slova, kterými bych svým polským přátelům vyjádřil svou účast v jejich zármutku. Nejsem dost dobře schopen ani volit vhodná slova útěchy. To, co cítím, není jen smutek nad ztrátou lidí, které jsme měli rádi a kterých jsme si vážili, ale i projevem obav nad nejbližším osudem této velké země, v níž se pro tuto chvíli zastavil čas. Nyní bude záležet na síle a kvalitě těch politiků, kteří během jediné vteřiny, bez jakýchkoli příprav a varování museli převzít chod země. Jsem však přesvědčen, že Poláci, kteří již v minulosti tolikrát prokázali svou neobyčejnou vůli bojovat a vzdorovat ranám nepříznivého osudu, prokážou i nyní své nesporné kvality a obdivuhodnou sílu ducha a dokážou se s touto tragédií vypořádat,“ uvedl Jaroslav Sykáček.

Jako starosta Rumburku, který byl za druhé světové války osvobozen příslušníky 2. polské armády, udržuje Jaroslav Sykáček i rumburští obyvatelé s Poláky přátelské vztahy. „S našimi polskými přáteli se každý rok scházíme nejen u příležitosti výročí osvobození našeho města polskými vojáky, ale vzájemně se navštěvujeme i při dalších příležitostech, a jsme si velice blízcí. Proto smrt polského prezidenta a jeho doprovodu vnímáme velice osobně. Chceme všem polským občanům vyjádřit svou podporu a své pocity vyjadřujeme i vyvěšením smutečního praporu v našem městě,“ dodává Jaroslav Sykáček.

Tisk Tisk | E-mail E-mail