Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám – Nesouhlasím

Ve 4. čísle Rumburských novin jsem si přečetl článek, kde obyvatelé Podhájí děkují pracovníkům Lužických komunálních služeb za kvalitní údržbu ulic a chodníků a rozhodl jsem se napsat k tomu pár řádků.

Bydlím také na sídlišti V Podhájí, v ul. Polní. Ale za mou osobu a za některé její obyvatele mohu říci, že vůbec nesdílím názor, že zajišťování zimní údržby ze strany města bylo tak perfektní, jak se píše v Rumburských novinách.

Uznávám, že převážná část komunikací na sídlišti byla dostatečně prohrnuta, včetně točny u zastávky naproti nemocnici. Už méně můžu být spokojený s údržbou komunikace ulice Polní. Myslím si, že v době, kdy celý den sněží, není dostatečné, aby komunikace byla za celý den prohrnuta pouze dvakrát. Vím, že je to o penězích, ale domnívám se, že i obyvatelé v této ulici si zaslouží, aby byla zajištěna její lepší sjízdnost. Nesouhlasím s tím, že na celém sídlišti byly vzorně uklizeny chodníky. Uklizené chodníky byly pouze před panelovými objekty, a to jen zásluhou jejich obyvatel, kteří před nimi sami zajišťovali úklid.

Chodníky, které bezprostředně nenavazují na panelové objekty, jako např. chodník směrem k prodejně potravin nebo ke koupališti, nebyly uklizeny téměř vůbec, a kdyby si je občané Podhájí neprošlapali, nedaly by se vůbec používat.

Prostor autobusové zastávky u nemocnice uklizen byl. Ale to se již nedá říci o autobusových zastávkách na ul. Krásnolipská. Směrem do Krásné Lípy byl přístřešek v zastávce odklizen anebo tam možná jenom nenasněžilo. Okolo však byly závěje, do kterých museli přijíždějící cestující vystupovat. Ve směru z Krásné Lípy to vypadalo ještě »lépe«. Pouze závěj a sem tam pár šlápot. K úklidu veškerých chodníků v celém městě musím konstatovat, že byl značně zanedbaný a v tomto směru má město ode mě palec dolů.

Miroslav Sabo, Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail