Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rekonstrukční práce v mateřské školce jsou v plném proudu

Z rekonstruované školky zbyly jen zdi. Stavbaři usilovně pracují i o víkendech, aby si již v dubnu mohly rumburské děti hrát ve zbrusu nových třídách.

Mateřská škola na sídlišti V Podhájí je jedinou rumburskou mateřskou školkou, která ještě v minulém roce toužebně čekala na svou rekonstrukci. Dočkala se jí až koncem října a do tříd tak místo dětí nastoupili stavbaři. Z budovy zakrátko zůstaly jen zdi, veškeré vnitřní prostory byly od základu přebudovány a školka se tak díky tomu rozšíří o další oddělení pro přibližně dvacet dětí.

Na začátku ledna se ve školce sešli při pravidelném kontrolním dnu zástupci investora, kterým je město Rumburk, zástupci firmy Wakos, která v soutěži vyhrála zakázku jako dodavatel stavby, stavební dozor Ing. Jiří Cobl a také ředitelka školky Dana Knoblochová. Součástí schůzky byla prohlídka stavby, ale také příprava dalších kroků, do kterých se ředitelka školky aktivně zapojuje, například výběr keramických obkladů a dlažeb, barev výmalby a výběr podlahových krytin.

Ředitelka Dana Knoblochová by ráda přivítala děti v nové školce již 1. dubna a podle místostarosty města Darka Švába je tento termín reálný. „Stavbaři pracují šest dní v týdnu, tempo prací je vysoké, a tak lze předpokládat, že bychom mohli zajistit, aby byla školka již 1. dubna dokončená,“ potvrzuje místostarosta Darek Šváb.

„Mateřská školka V Podhájí je posledním školským zařízením, které čekalo na rekonstrukci. Po jejím dokončení můžeme být se stavem rumburských školek maximálně spokojeni. Nejenže všechny rumburské školky vyhovují přísným hygienickým podmínkám, ale jsou důstojným, kvalitním a příjemným zázemím pro výchovu našich dětí. Podle informací bychom byli vůbec první město v Ústeckém kraji ve své velikosti, které by mělo ukončenou rekonstrukci všech mateřských škol na svém území. Když si vzpomenu na stav školských zařízení po svém nástupu na rumburskou radnici, ještě teď mi běhá mráz po zádech, v jak zoufalém stavu většina z nich byla. O to víc mě těší, že se nám spolu s kolegy za těch deset roků podařilo tento stav absolutně změnit k lepšímu,“ uvedl Darek Šváb. -r-

skolka1

Účastníci kontrolního dne nad stavebními plány mateřské školky. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail