Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk podepsal s policií koordinační dohodu

K podepsání dohody o spolupráci mezi městem Rumburk a Policií ČR došlo ještě v závěru roku 2009. Vrcholným orgánem spolupráce bude koordinační porada. Vedení města a zástupci Policie ČR jednali i o možnostech řešení problémů v dopravě.

„Koordinační dohoda je důležitá nejen pro zvýšení bezpečnosti ve městě, ale zejména při zabezpečování místních záležitostí, jakými jsou sportovní utkání, oznámená shromáždění či koncerty,“ uvedl při slavnostním podpisu dohody 22. prosince minulého roku starosta města Jaroslav Sykáček, při němž se sešli zástupci vedení města Rumburku na straně jedné a zástupci Krajského ředitelství Policie ČR v Ústí nad Labem na straně druhé.

Dohodou jsou dány konkrétní úkoly obci i útvarům policie, které se zaměří především na předcházení protiprávního jednání. Také je v ní uvedeno, jakou formou a jakými nástroji se bude hodnotit plnění úkolů a jak budou odstraňovány zjištěné nedostatky. Koordinační porady jsou vrcholným orgánem spolupráce stran dohody, které se budou konat čtvrtletně a v případě Rumburku i za účasti ředitele městské policie a velitele sboru dobrovolných hasičů.

Během slavnostního aktu se diskutovalo o problémech, které trápí vedení radnice, zejména o možnostech donutit některé řidiče dodržovat předepsanou rychlost, zvláště na nebezpečných úsecích města. Nadporučík Votrubec informoval, že dopravní policie zajíždí pravidelně do Rumburku a dopravně-bezpečnostní akce jsou konány ve spolupráci se strážníky MP nebo policisty obvodního oddělením PČR, kteří mají situaci ve městě velmi dobře zmapovanou.

Jaroslav Sykáček na závěr uvedl, že spolupráce mezi Rumburkem a policií funguje již dlouhou dobu bez jakýchkoli problémů. Avšak uzavření koordinační dohody si vynutila nová právní úprava zákona o Policii České republiky.

Tisk Tisk | E-mail E-mail