Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Princezna s nejhezčím úsměvem je z Rumburku

V celorepublikové soutěži mluveného slova, fantazie a improvizace, která je určena dětem od šesti do 12 let, excelovala svými komunikačními schopnostmi po celý rok žákyně ZŠ Pastelka v Rumburku Eliška Papežová. Ve velkém finále, které se konalo 13. prosince v hotelu Albion v Praze, získala pro svoje kultivované chování titul Princezna s nejhezčím úsměvem.

Soutěž, která se letos bude konat již potřetí, se setkává s velkým ohlasem zejména rodičovské veřejnosti, protože děti se po celý rok zároveň učí, jak pracovat s hlasem, s mikrofonem, jak si poradit s trémou při veřejných vystoupeních, a to vše pod vedením odborné poroty.

I letošní ročník nabízí soutěžícím praxi v nahrávacím studiu, kde se naučí pracovat s hlasem, improvizovat na rozličná témata formou hry, získají sebevědomí a podmínky pro rozvíjení svých dovedností.

Stačí se jen elektronicky přihlásit na www.princeznaaprincceskepohadky.cz a mít vybránu svoji oblíbenou pohádkovou postavu z českých pohádek nebo českých filmů. Nemusí to být však jen princezna nebo princ, ale vítáni jsou třeba i čerti, ježibaby, černokněžníci, vodníci, šašci, draci, kuchtíci nebo i pohádková zvířátka či loutkové postavičky.

Porota bude od dětí očekávat, že budou umět o své pohádkové postavě pohovořit na dotazy poroty a že budou znát, z jaké české pohádky postava je.

Hodnotit se bude především schopnost fantazie a improvizace, což jsou potřebné dovednosti, které bude porota u postupujících dětí v rámci krátkých výukových programů rozvíjet.

Porotu bude zajímat i schopnost přenosu fantazie do hlasové a pohybové formy, například jakým hlasem mluvil vlk s Karkulkou, jak třeba tančí Kočička apod.

Základní výběrová kola se budou konat již v březnu tohoto roku v secesním sále rekonstruovaných prostor Hlavního nádraží v Praze.

Při slavnostním finále 3. ročníku budou uděleny tituly Princezna a princ české pohádky, Princezna a princ ČRo2, Princezna s nejhezčím úsměvem a Princ sympaťák. Korunky zajistí výtvarnice Jana Piarová, diplomy výtvarně zpracuje spisovatelka a ilustrátorka Inka Delévová.

Tisk Tisk | E-mail E-mail