Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Odborná měření v rumburské pekárně nepotvrdila zvýšenou hlučnost

Rumburská pekárna nechala nainstalovat nový ventilátor. Přísná měření zvýšenou hlučnost nepotvrdila a následná hygienická kontrola byla s výsledkem spokojena.

Hluk způsobovaný provozem obřího ventilátoru v rumburských pekárnách v Nerudově ulici, který ve výrobním prostoru ochlazuje vzduch, byl zdrojem častých stížností občanů bydlících v okolí. Jejich nespokojenost se pokusila řešit i místostarostka Alena Winterová, která o tom již v září jednala s vedoucím pekárenského provozu Petrem Hokem. Již tehdy mělo vedení pekáren snahu omezit hluk na minimum a přijalo k tomu několik opatření – nechalo opravit ventilátor a obestavělo dmychadlo pro čerpání mouk do DZ.
Ale výsledný efekt nebyl takový, jak se očekávalo, ventilátor bylo slyšet dál. Nyní by ale mělo být již vše v pořádku. „Od 15. listopadu máme nainstalovaný nový ventilátor, jehož hlučnost je minimální. V provozu je každý den několik hodin v kuse. Zároveň jsme nechali kolem dmychadla vybudovat další protihluková opatření a další plastové dveře, které velmi pomohly hlučnost snížit,“ dodává spokojeně Petr Hoke.
Následná přísná protihluková měření nezjistila žádné závady a zvýšení hluku nad hygienickou normu, což potvrdil i krajský hygienik. Provoz nového moučného hospodářství byl tedy schválen všemi dotčenými institucemi a následně i při rekolaudačním řízení.

Tisk Tisk | E-mail E-mail