Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
Tištěné noviny 21/2009 | 19. 11. 2009 | Sport

David Lichtenberk nenašel v Rumburku přemožitele

V rámci přípravy na mistrovství České republiky se zúčastnil mladý judista Jiskry Staré Křečany David Lichtenberk několika soutěží, ve kterých dosahoval střídavých výsledků. Zatímco v Teplicích vyšel medailově naprázdno (4. místo), v Chomutově se stal krajským přeborníkem, i když až po protestu jeho trenéra. První tři závodníci měli totiž stejný počet vítězství i porážek a rozhodčí původně použili chybné kriterium o pomocných bodech. Po opravě se stal podle pravidel Soutěžního řádu krajským přeborníkem David Lichtenberk před Kelucem (JV judo Rumburk) a Barcalem (VTŽ Chomutov). První dva závodníci se tím kvalifikovali na MČR, které se uskuteční rovněž v Chomutově.
V následující soutěži O pohár severu, pořádané v Rumburku, pak takové potíže neměl. Zde předvedl velmi dobrý výkon a všechna svá utkání vyhrál před časovým limitem s plným počtem 10 bodů. Postupně porazil chomutovského Křivosudského (jeho věčný rival), Marcuse (BV Seifhennersdorf), Strýhala (rovněž rival z Chomutova) a ve finále Schupbacha (PSC Bautzen). Zde naznačil své možnosti pro nadcházející MČR, kde nemusí být bez šancí.
V další soutěži – Turnaji nadějí v Ústí nad Labem měl jednak smůlu, jednak zřejmě neměl svůj den. Vybojoval tři celkem utrápené zápasy – s Púdelkou (JV judo Rumburk) a Urbancem (Stadion Teplice) vyhrál na 10 bodů, ale se Strýhalem na 10 bodů prohrál. Při shodnosti skóre pomocných bodů (20:10) rozhodla mezi Lichtenberkem, Urbancem a Strýhalem o dalším postupu prvních dvou nejnižší váha. David byl nejtěžší, a tak vypadl. V zápase se Strýhalem stačilo neprohrát na 10 bodů a postupoval by David. Doufejme, že si tím smůlu vybral a nepostihne ho v letošním nejdůležitějším závodě.

Tisk Tisk | E-mail E-mail