Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Umění zkrášlilo Základní školu U Nemocnice

asocha1 Ve vestibulu Základní školy U Nemocnice v Rumburku se v září objevila dvě umělecká díla, která významně přispěla ke zkrášlení centrálního pavilonu.
Jako první uvidí přicházející návštěvník cínové sousoší, které znázorňuje dvě sedící dětské postavičky. Jeho autorem je akademický sochař Ivan Záleský. Pokud je návštěvník zároveň i místním pamětníkem, uvědomí si, že toto dílo už někde viděl. A nemýlí se. Sousoší dříve zdobilo sídliště Na Valech. Nyní tedy našlo důstojné místo ve škole.
Další umělecké dílo bylo vytvořeno přímo pro základní školu. Jeho vznik zprostředkoval pan Karel Rezek z Doubice. Je to dřevořezba sovy, kterou vyřezal pan Zdeněk Škop. Jelikož Základní škola U Nemocnice má sovu, symbol moudrosti, ve svém znaku, je tato dřevořezba ve škole právem. Děti ji ihned přijaly za svou, moc se jim líbí, protože je jako živá.
A mimochodem: O jednu živou sovu se děti starají. V ZOO Děčín adoptovaly puštíka bělavého, vybraly mu jméno Rozárka a už třetím rokem ho finančně podporují.

Tisk Tisk | E-mail E-mail