Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Národní park České Švýcarsko se zařadil mezi turistické ráje

Irská destinace Sheep’s Head, řecký ostrov Lesbos, lucemburský Schengen a v neposlední řadě České Švýcarsko, to je několik z vítězů soutěže EDEN 2009 – Evropská excelentní turistická destinace, kterou již třetím rokem vyhlašuje Evropská komise. Kromě ocenění z rukou ředitele turistického odboru Evropské komise Pedra Ortuna získaly tyto regiony jedinečnou příležitost prezentovat se na Evropském dni turismu a Evropském turistickém fóru.
Spolu se stylovým oceněním získalo České Švýcarsko také právo užívat logo soutěže s označením EDEN, které je pro evropské návštěvníky zárukou nejvyšší, excelentní kvality.
„Cenu EDEN vnímám jako ocenění kvalitního řízení destinace, a zejména spolupráce podnikatelů, samospráv, správ chráněných území a dalších, kteří se sdružili v destinačním fondu Českého Švýcarska. Jedná se o potvrzení jedinečnosti našeho regionu, který výrazně usiluje o zařazení na seznam UNESCO a přitáhnutí exkluzivní klientely,“ komentuje ocenění předseda správní rady obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Radek Vonka.
EDEN byl přiznán zejména těm chráněným územím, která přírodní prostředí nabízejí jako místo odpočinku a zážitkové či poznávací turistiky s ekologickým zaměřením. I v tomto ohledu přesvědčila přihláška Českého Švýcarska hodnotitele; produkty jako Fotoworkshop, výlety s certifikovanými průvodci či programy pro děti v Domě Českého Švýcarska patří mezi nejzajímavější nabídky v přírodních destinacích.
„České Švýcarsko se tímto oceněním zařazuje po bok těch evropských území, která jsou cenná svými přírodními unikáty i mimořádnou turistickou atraktivitou. Evropská komise svým rozhodnutím potvrzuje správnost naší společné snahy o udržitelný rozvoj cestovního ruchu v tomto regionu,“ říká k tomu Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko.

Tisk Tisk | E-mail E-mail