Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zažijte cestu kolem světa za pouhé dva dny

Krásná Lípa • Na prvním cestovatelském ekofestivalu Sedm divů v Krásné lípě se během zářijového víkendu (26. až 28. 9. 2009) představí celá řada cestovatelů se svými zážitky z cest. Zároveň budou předvedeny expedice a projekty, které pomáhaly lidem v nouzi, podpořily kulturní tradice nebo přispěly k ochraně ohrožené přírody. Návštěvníci uvidí, jak se sázejí stromy v Keni, jak Češi pomáhají rozvojovými aktivitami v Nepálu nebo jak se stavěla první česká polární stanice na Antarktidě. Přednáškový maraton začne v krásnolipském kině v sobotu 26. září povídáním známého fotografa Václava Sojky, poté se už budou přednášející střídat v hodinových intervalech. Před promítacím plátnem se tak objeví Olga Vilímková z Nadačního fondu Inka s vyprávěním o životě indiánů v Guatemale, nebo fotograf Ondřej Prosický, který pořídil unikátní snímky tučňáků na Falklandských ostrovech.
Bohatý bude i doprovodný program: fotografická výstava, čajové obřady, kurz latinskoamerických tanců, prodej produktů z regionálních dílen, bio a fair trade výrobků nebo výstava krojů jihoamerických indiánů. „Nationalparkzentrum Bad Schandau uspořádá ekologické hry pro děti a návštěvníci budou mít šanci se seznámit s výukou němčiny pomocí jazykové animace. British Council představí projekt na ochranu klimatu Challenge Europe, kdy si každý bude moci změřit vlastní uhlíkovou stopu. Nezapomínáme ani na české tradice, takže se v sobotu můžete těšit na staročeské posvícení se zabijačkou,“ uvedl tiskový mluvčí festivalu Martin Benda. Doprovodný program bude pokračovat i v pondělí, kdy je pro návštěvníky naplánováno několik exkurzí do přírody Českosaského Švýcarska.  -g-

 

 

Sedm divů představuje

Slzy Konga

pátek 25. 9. v 19.00 hod.
kinosál Domu Českého Švýcarska

Autorské promítání nového českého dokumentu Slzy Konga za účasti autorek. Snímek dvou českých novinářek Lenky Klicperové a Olgy Šilhavé popisuje dramatické příběhy žen a dětí během válečného běsnění v Demokratické republice Kongo v roce 2008.

Země zlatého slunce

pátek 25. 9. ve 20.15 hod.
galerie Továrna

Výstava fotografií Ondřeje a Štěpánky Dlouhých „Peru – země zlatého slunce“ je věnována známým i málo navštěvovaným památkám Inků a kultuře Chachapoyas. Fotografický cyklus zachycuje jak velkolepost a bohatství starověkých vládnoucích vrstev, tak obyčejný život dnešních indiánů z hliněných horských vesniček.

 

Kompletní informace o programu festivalu najdete na: www.ceskesvycarsko.cz/ops/sedmdivu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail