Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Záchytka ve výběžku zatím asi nebude

Šluknovsko • Při posledním jednání starostů města a obcí Šluknovska padl návrh vybudovat v regionu protialkoholní záchytnou stanici. S opilci mají problémy i policisté i zdravotníci, pokud jsou nuceni je ošetřit nebo umístit ve zdravotnickém zařízení. Záchytka by tento problém pomáhala řešit.
Nad otázkou, v jakém režimu by toto zařízení mělo fungovat, se pozastavil krajský radní Petr Jakubec: „Pokud by to byla záchytka v rámci zdravotnického zařízení, musel by k ní být přidělen vyškolený zdravotnický a lékařský personál. A pokud by to měla být jen jakási »izbička pre opilcov«, která by měla sloužit ke zklidnění agresivního člověka omámeného alkoholem či jinou návykovou látkou, tak i tady by se musel najít někdo, kdo by to zafinancoval, proškolil a platil zaměstnance tohoto zařízení,“ uvedl.
Z další diskuze starostů však vyplynulo, že v tuto chvíli ve výběžku není nikdo, kdo by toto nevýdělečné zařízení chtěl provozovat. Existuje-li nějaká jiná možnost, jak tento problém vyřešit  a jak postupovat dál, budou představitelé měst řešit na některém ze svých dalších jednání.

Tisk Tisk | E-mail E-mail