Rychlá kola, mlha, déšť a bláto

Tištěné noviny 12/2009 | 18. 6. 2009 | Sport

motokros1 Šluknovské sdružení přátel motokrosu uspořádalo ve Stříbrné rokli u Šluknova v sobotu 30. května letošní první zá-vod motocyklů a čtyřkolek. Bohužel počasí nepřálo pořadatelům ani jezdcům, vytrvalé deště rozmáčely terén a všudypřítomná mlha komplikovala jezdcům výhled, ale i tak závodům přihlížely přes dvě stovky spokojených diváků.

Náročná bahnitá trať prověřila schopnosti a síly všech čtyřiceti jezdců. Nejmladšímu z nich, Renému Hadari, bylo šest let, nejstarším účastníkem byl nestárnoucí dvaašedesátiletý Jan Sviták se svojí čtyřtaktní Yamahou.

Celkem bylo na závodech sedm motocyklových kubatur, a to 65, 85, 125, hobby, licence a veteráni. Atrakcí letošního ročníku byl závod čtyřkolek.

V přestávce mezi tréninky a závody se pro přihlížející děti a dospělé uskutečnila přednáška o motocyklovém sportu a její historii ve Šluknově.

Ve třináct hodin začaly oficiální závody, bohužel kvůli nepřízni počasí a v obavě o zdraví jezdců rozhodli pořadatelé druhé rozjížďky zrušit, protože se těžká trať stala pro některé závodníky nesjízdnou.

Ale i tak pořadatelé děkují jezdcům i divákům za účast a významné řadě sponzorů za podporu a pomoc a těší se na podzimní závod, ke kterému bude snad počasí ohleduplnější.

Výsledky: čtyřkolky – 1. Pavel Ventura, 2. Jan Stránský, 3. Josef Drobeček; 60 ccm – 1. Jiří Bronec, 2. Petr Vejdělek, 3. Daniel Pokus; 85 ccm – 1. Vladimír Vejdělek, 2. David Galbavý, 3. Jiří Üblacker; 125 ccm – 1. Jaroslav Langer, 2. Tomáš Suchánek, 3. Rostislav Schoř; Licence – 1. Daniel Oplt, 2. Pavel Kohút; Hobby – 1. Dominik Nezdara, 2. Pavel Tomeš, 3. Rostislav Neumann; Veteráni – 1. Richard Skrbek, 2. Jaroslav Jelínek, 3. Bedřich Belák,

Jaroslav Jelínek, gdo

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://rn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://rn.rumburk.cz/2009/06/18/rychla-kola-mlha-dest-a-blato/