Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Podporujeme výstavbu železničního hraničního přechodu Sebnitz – Dolní Poustevna a provoz na trati Rumburk – Bad Schandau

Od roku 1990 diskutují občané a komunální politici obou měst, zástupci vlakové dopravy z Čech i ze Saska a také vrcholní politici obou zemí o obnovení vlakového spojení mezi městy Sebnitz a Dolní Poustevna a tím vytvoření okruhu Sasko-českého Švýcarska.

Přestože došlo již mnohokrát k pozitivnímu vyjádření a bylo řečeno i možné datum zahájení stavby, nepadlo doposud konečné rozhodnutí týkající se finančního zajištění provozu.

Považujeme za nutnost, aby občané regionu obou stran hranice vyjádřili souhlas s tímto snažením, vyjádřili podporu výstavby a pozdějšího využívání vlakového spojení a tím také zesílili tlak na zodpovědné osoby, které rozhodují o tomto kroku.

My, občané měst Sebnitz, Dolní Poustevna a celého regionu tímto vyzýváme všechny občany, kteří mají zájem tento cíl podpořit, aby přišli v pátek dne 12. června 2009 v 18.00 hodin na nádraží v Dolní Poustevně a vytvořili společně s námi „lidský provaz“ mezi oběma vlakovými nádražími.

Na akci budou pozváni zodpovědné osoby z vedení společností Drah z české i německé strany, a také politici, kteří budou mít od 19.00 hodin na nádraží ve městě Sebnitz možnost veřejně se vyjádřit ke stavbě a provozu vlakového spojení. Živá hudba a občerstvení jistě podpoří na obou nádražích dobrou náladu.

Mezi prvními tuto výzvu podpořili a podepsali: Rainer Böhme (krajský zastupitel, předseda Kinoclubu Sebnitz – Dolní Poustevna), Ing. Jaroslav Leksa (Klub turistů Dolní Poustevna), Claus Krüger (krajský zastupitel), Günter Gebauer (městský zastupitel města Sebnitz), Mgr. Petr Vomáčka (městský zastupitel města Dolní Poustevna), Bc. Jiřina Jirmanová (městský zastupitel města Dolní Poustevna.), Mgr. Martina Böhme (firma Německo – české služby), Ingo Loth (sdružení ledního hokeje Eishirsche Sebnitz). Akce je podporována městy Sebnitz a Dolní Poustevna.

Podepsání výzvy a vyjádření názorů je možné i na internetu: www.buerger–pro-bahn.homepage.t-online.de.

Tisk Tisk | E-mail E-mail