Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vilémovští Toxíci vydali desku

Crossoverová kapelka Toxic people natočila v hostivařském studiu desku Mraky jdou. Obsahuje sedm, respektive šest skladeb, neboť skladba Systém je na cédéčku dvakrát (skrze poněkud drsnější text: jedna verze plná, druhá vypípaná).

Na albu, spíš tedy albíčku (dohromady 27 minut), spolupracoval ústecký hoper Wuty, který s kapelou vystupoval už vloni na podzim.

Jednu písničku (Burn the bridges) také anglicky otextoval a zazpíval zpěvák skupiny X Left To Die, Dawe. (Je anglicky, a tak nevypípaná.)

Zpěvák a frontman skupiny Petr „BÝDŽA“ Bydžovský si velmi pochvaloval nahrávání v hostivařském studiu: „Bylo to úplně v pohodě, tři dny jsme nahrávali, den jsme míchali. Ten zvuk je úplně jinej, než u předchozích nahrávek. Ty zní spíš jako nějakej špatně sejmutej punk. To je taky důvod, proč jsme staré věci na cédéčko nezařadili, ten rozdíl je propastnej. Každopádně bychom je ale chtěli znovu natočit s podobnými parametry. Takže hned jak prodáme těch pět set cédéček Mraky jdou, zavřeme se znovu do studia.“

Fanoušci by to jistě přijali s nadšením. Pecky jako Al-kajda nebo Automatka by si kvalitní záznam zasloužily.

O křtu kapela zatím uvažuje, ale jistého není nic.

Toxíky můžete vidět nejdříve na slavnostech piva v letním kině v Ústí nad Labem 13. června a potom na MEGAkoncertu se skupinou Krleš na koupališti ve Velkém Šenově 4. července.

marek douša

www.vybezek.eu

Tisk Tisk | E-mail E-mail