Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tolštejnské slavnosti 5. a 6. června na hradě Tolštejně

Tolštejnské slavnosti budou zahájeny v pátek 5. června od 19.00 hodin koncertem Jaroslava Hutky v kapli na Křížové hoře. Po skončení koncertu se vydá tradiční světluškový průvod na hrad, kde se ve 21.30 hodin odehraje příběh z doby pohanské, při němž nebude chybět ohnivá show, šerm a pyrotechnické efekty. I zde bude Jaroslav Hutka pokračovat ve svém koncertním vystoupení, které vystřídá kapelu Malvas z Varnsdorfu. Ta bude svou hudbou bavit návštěvníky po celý večer.

Sobotní slavnosti začnou již za rozbřesku, a to hned v 9.00 hodin. V podhradí bude otevřeno dobové tržiště, kde svou zručnost a své výrobky předvede mistr švec, fajfkař, řezbář, šperkař, perníkář, kořenkář, medař a další. Paní a pánové a jiní návštěvníci budou mít k dispozici více jak třicet dobových stánků, kde budou moci zanechat své pracně vydobyté penízky.

Celé dopoledne bude patřit především dětem. Čekají na ně soutěže, fakír, škola šermu, divadélko aj.

Hlavní program bude zahájen po obědě ve 14.00 hodin na nádvoří hradu, kam se dostaví purkmistři a rychtáři Tolštejnského panství, aby přihlíželi slavnostnímu pasování pážat do rytířského stavu, zatímco v podhradí už bude kypět hodokvas, taneční rej, rytíři předvedou své šermířské umění, pozadu nezůstane ani fakír a dělostřelci, ale ani fešné mažoretky.

Co se dělo za třicetileté války, když se objevili Švédi pod Tolštejnem, uvidí diváci díky divadelní ukázce, při níž se hradby Tolštejna zalijí krví nepřátel i chrabrých obránců hradu. Představení začíná v 16.40 hodin.

O vstupenky na koncert Jiřího Zmožka v kostele na náměstí v Jiřetíně p/J se bude losovat v 18.00 hodin.

Upozornění: Areál hradu bude po dobu slavností uzavřen pro neplatící návštěv-níky. V sobotu 6. 6. od 8.30 hod. zákaz vjezdu automobilů k hradu! Odstavné parkoviště naleznete za Jiřetínem p/J, dále 20-40 min. pěšky! Pro držitele ZTP a další zájemce odvoz zajištěn. Parkovné 30 Kč. • Vstupné: Děti do 140 cm zdarma, ostatní – pátek 50 Kč, sobota (slosovatelné vstupenky) 50 Kč, dvoudenní (slosovatelné vstupenky) 70 Kč. • Informace: Informační centrum Tolštejnského panství, tel. 412 379 336, www.tolstejn.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail