Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pietním aktem si připomněli oběti druhé světové války

Rumburk • Květinami a položením věnců u památníku padlých vojáků na rumburském hřbitově si v pátek 8. května připomněli rumburští občané památku obětí osvobozovacích bojů o Rumburk v posledních dnech II. světové války.

Pietního aktu se zúčastnila polská delegace vedená podplukovníkem Zbygniewem Debskim a zástupci rumburské radnice, v jejichž čele stál starosta a senátor Jaroslav Sykáček. Přítomni byli i zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu, Českého svazu žen, Klubu českého pohraničí, Česko-ruské společnosti, KSČM, a také rumburští Baráčníci a další významné osobnosti města. Čestnou stráž u hrobu padlých bojovníků drželi tak jako každý rok rumburští skauti.

Senátor Jaroslav Sykáček poděkoval přítomným za projevy úcty k těm, kteří v bojích proti fašistickým okupantům položili své životy. Zdůraznil, že nelze přehlížet nebezpečí šovinistických a nacionalistických nálad ve společnosti a že nelze dovolit, aby tyto nepřátelské aktivity přerostly do násilných konfliktů. „Nedovolme zlu, aby opět zvítězilo a zastavme ho v samém zárodku,“ apeloval na veřejnost senátor Sykáček.

Tisk Tisk | E-mail E-mail