Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Co dělali rumburští judisté v dubnu?

I přes velmi slunečné počasí rumburští judisté pilně trénovali v nově vymalované tělocvičně a poté porovnávali své dovednosti na turnajích. Své síly změřili 11. dubna na Velikonočním turnaji v Teplicích, 19. dubna na kvalifikačním turnaji v Týně nad Vltavou a o týden později 25. dubna na Velké ceně v Lounech.

Velikonoční turnaj, který se letos konal přímo na Bílou sobotu, jsme si v oddíle nazvali turnajem stříbrným. Nerozdávala se zde totiž malovaná vejce, jak by se mohlo zdát, ale medaile. A z deseti našich bojovníků jich šest získalo právě stříbrnou (Grof, Keluc, Koutecký Václav, Macoun, Stárek, Suchopár).

Fyzicky velmi náročným se ukázal start našich judistů na kvalifikačním turnaji v Týně nad Vltavou. Vysláni byli pouze vybraní zástupci z řad žactva. Vlastní závod se konal v neděli a vzhledem ke vzdálenosti byl odjezd z Rumburka naplánován už na půl třetí ráno (to není přepis, opravdu v půl třetí ráno!). I přes spánkový deficit se tři rumburští judisté umístili na bodovaných pozicích (Koutecká, Rigo, Suchopár). Domů se vrátili až večer v devět hodin. Vstávat druhý den do školy se jim asi moc nechtělo…

Kvalifikační turnaje probíhají po celý rok a zisk bodů se sčítá. Průběžné výsledky jsou zveřejňovány na internetových stránkách Českého svazu juda (www.czechjudo.cz – úplně dole).

Posledním dubnovým turnajem byla Velká cena v Lounech. I zde se povedlo získat cenné kovy. Tentokrát to nebylo jen samé stříbro, ale i zlato a bronz. Zlatí byli Hamalčík, Helikar, Huber, stříbrní Frumert, Grof, Koutecká (soupeřila se staršími žáky) a bronzoví Flégr, Macoun a Suchopár.

Duben zakončili judisté již tradičně ukázkami svého umění, a to 30. dubna v zahradě DDM v rámci akce Rej čarodějnic. 18. května se pak předvedou i na vyhlášení Sportovce roku v Domě kultury Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail