Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Přijměte pozvání k hostině od náčelníka loupežníků Karáska

Již ke třinácté tradiční rodinné zábavě, která se koná v pátek 1. května od 10.00 hodin na kraji lesního pozemku u dětské zotavovny „Querxenland“, zve své hosty z blízkého i vzdálenějšího okolí náčelník loupežníků Karásek.

V blízkosti jeho bývalého loupežnického hnízda, v místě někdejší „Griebichovy krčmy“, se tohoto dne odehraje nevídaná podívaná. Na pozemku o velikosti šesti hektarů zažijete loupežnické a pašerácké časy 200 let staré, v nichž všichni účinkující vystoupí v historických kostýmech.

Zahájení slavnosti provede v loupežnickém lese náčelník loupežníků Karásek s krušnohorským pytlákem Karlem Stülpnerem o jedenácté hodině dopoledne. Napínavé hledání pokladu dovede oba dva aktéry přímo do východní části dřívější české enklávy z let 1635 a 1849. Při hledání pokladu se případná šarvátka karáskových kumpánů nedá vyloučit.

Kromě toho na vás čeká Karáskův trh s přírodními produkty, ukázky práce na hrnčířském kruhu, umění kovářů a práce s tradičním stavebním materiálem Horní Lužice, kterým je jíl a dřevo.

Zpestřením slavnosti budou ochutnávky domácích uzenin, rožněného selete, pašeráckých klobásků a pochoutek z loupežnického pekáče, ale také hornolužického kozího a kravského sýra a křupavého Karáskova chleba.

Východosaský sokolnický spolek představí velké množství domorodých sov a dravých ptáků.

Na louce v lese se můžete zúčastnit historické střelby z kuše na orly a k dobré náladě jistě přispějí i různé hry z doby našich babiček.

V zábavním stanu se při velkém loupežnickém mejdanu postará o dobrou náladu od oběda do osmnácté hodiny večerní kapela Die Rachenputzer a populární zpěvačka Margitta.

Všichni návštěvníci rodinné zábavy jsou zároveň účastníky soutěže o ceny.

Další informace najdete na internetových stránkách www.karaseks-revier.de a www.querxenland.de.

Heiner Haschke, alias Karásek

velvyslanec Horní Lužice

Tisk Tisk | E-mail E-mail