Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Judistický trénink nahradily malířské prázdniny

První březnový týden se díky tomu, že byly jarní prázdniny, stal pro většinu školáků synonymem odpočinku. Náctiletí judisté oddílu JV JUDO Rumburk při DDM se však rozhodli jinak. Žádné vyspávání a lenošení, ale tvrdá práce.

Na mušku si vzali velkou tělocvičnu a právě během jarních prázdnin ji celou vymalovali. Není nutné zde popisovat, co vše je nutné udělat, aby malba byla pěkná a kvalitní. A kolik úsilí to stojí, aby po skončení práce byla barva jen na zdi a okolí bylo čisté. Pokud si někdo myslí, že se mladí spokojili pouze s klasickou bílou malbou, tak se mýlí. Tělocvičnu si vymalovali tak, aby se v ní cítili příjemně a dobře se jim trénovalo. Stěny ozdobily přímo na zeď namalované obrazy bojujících judistů v nadživotní velikosti. Na první pohled je tak vidět, že judo mají opravdu rádi.

Náklady na barvu uhradil SRAS, nářadí bylo použito vlastní. A kdo jsou zmiňovaní úspěšní malíři? Lukáš Daitl, Michal Koutecký, Václav Janoušek, Marek Pelc, Alexander Pešek, Lukáš Huber, David Štěpánek, Zuzana Vítová a Václav, Vojtěch a Pavlína Koutečtí. Malířským prázdninám velel trenér Václav Koutecký. Všem výše zmiňovaným patří nejen náš dík, ale i obdiv za to, s jakým nasazením se do práce pustili a že našli i dost sil práci dokončit.

Pokud by se některý čtenář rád podíval na výtvory teenagerů na vlastní oči, může nás navštívit v tělocvičně v areálu bývalých kasáren v úterý nebo ve čtvrtek od 17.30 hodin. Stačí jen zazvonit!

Tisk Tisk | E-mail E-mail