Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vilémov jen těsně porazil Rumburk

Další, v pořadí již osmý přípravný zápas vilémovských fotbalistů se tentokrát konal na umělé trávě ve Varnsdorfu. Jelikož již dříve nasmlouvaný soupeř z libereckého krajského přeboru FK Cvikov utkání odřekl, musel se narychlo sehnat náhradní soupeř. Výzvu vilémovských fotbalistů nakonec přijal Rumburk, pro který to byl teprve první přípravný zápas, a navíc se všichni hráči, včetně těch, co trénovali ve Šluknově, v takovémto složení sešli poprvé. Jejich trenér Mlejnek je však dokázal semknout a vyhecovat k zodpovědnému výkonu, který jim nakonec přinesl velice dobrý výsledek a před vstupem do bojů o záchranu I.A třídy jim nalil určitě sebevědomí, což bude pro celé jaro velice důležité. Vilémovští vystřídali v tomto zápase celkem 19 lidí, a to ještě chyběli oba Svobodové, Vlk a Hambálek.

První půle byla jasně v režii favorizovaného Vilémova, ale střelecky se mu nedařilo a navíc kromě trestného kopu Šmalcla nebyla prakticky žádná střelba z dostupné vzdálenosti. Obrana hostí byla sice přehuštěná a hrála velice důrazně a zodpovědně, přesto to bylo na gólové šance minimálně 6:1.

Ve druhé půli obě mužstva prostřídala lavičky a vilémovští fotbalisté nepustili soupeře prakticky po celých 45 minut za svou vlastní půli, kromě jediného úniku, který vyústil v kontaktní branku. Domácí hráči soupeře svým způsobem podcenili a místo kombinační hry na jeden dotek, jako v minulém zápase proti „řezníkům“, příliš kličkovali. To byla voda na mlýn přeci jen o poznání slabšímu soupeři, který důrazným napadáním a těsným bráněním soupeřových hráčů akce domácích v zárodcích likvidoval. Bohužel až na pěknou branku Vichtereye se Vilémovští nedokázali trefit ani do prázdné branky, a tak je výsledek pro ně i jejich vedení určitě zklamáním. Hlavně také proto, že je zde konečná fáze zimní přípravy a bojuje se o triko, resp. o užší kádr pro jarní boje. Naopak hosté byli se svou hrou i výsledkem nadmíru spokojeni a nutno konstatovat, že pokud by takto přistupovali k mistrovským zápasům na jaře, mají určitě velkou šanci na záchranu a posun v tabulce směrem nahoru.

SK Stap Tratec Vilémov – FK Rumburk 2:1 (1:0), diváci: 50 zvědavých, nejlepší hráči: Kopřiva (V) – Škyta (D), rozhodčí: Bouma – Šťastný – Peschkö, ŽK: 0:0, ČK: 0-0, rohy: 7-1, držení míče: 65 – 35 %, fauly: 9:11, střely na bránu: 5:1, mimo: 14:3.

Tisk Tisk | E-mail E-mail