Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Judisté prožili v Rumburku rušný víkend

judo Víkend na přelomu února a března se stal víkendem, na který se judisté již několik týdnů dopředu těšili. Důvodem nebyl začátek jarních prázdnin, jak by se možná někdo domníval, ale zimní víkendové soustředění oddílu JV JUDO Rumburk při DDM.

Tak jako předešlá soustředění se i toto konalo v tělocvičně v areálu bývalých kasáren. V pátek odpoledne se začali scházet i sjíždět nedočkaví judisté z Rumburku, Varnsdorfu, Teplic i Mostu. Přestože se jednalo o výběrovou akci, sešlo se jich přes šedesát. Po zážitcích z minulých soustředění byl zájem ještě větší, avšak vzhledem ke kapacitě tělocvičny se muselo stanovit maximum zúčastněných.

A na co se všichni vlastně těšili? Ač je to v dnešní době spíše výjimečné, tak na fyzický pohyb. Během dvou dnů všichni absolvovali čtyři tréninky, včetně poměřování sil při turnaji, dvouhodinovku v plaveckém bazénu, výlet na Dýmník a noční stezku odvahy. Každý si odnesl kromě zážitků i něco dobrého na smlsnutí. A někteří možná našli kamarády na celý život. Příjemnou atmosféru pocítili na vlastní kůži i mnozí rodiče při slavnostním nedělním ukončení.

Ke spokojenosti a zdaru celé akce nemalou měrou přispěl i pan Vodička, který zajišťoval teplá jídla. Velký dík patří manželům Suchopárovým, kteří opakovaně pomáhají při oddílových akcích. Tentokrát kromě pomoci dodali jako sponzorský dar i výborné koláče a bábovky vlastní výroby.

Další podobná akce proběhne pravděpodobně v měsíci červnu. Na léto je v jednání týdenní soustředění s mezinárodní účastí. Fotografie z činnosti oddílu včetně kontaktů naleznete na www.judorumburk.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail