Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

I taková je v dnešní době naše mládež

Varnsdorf • Ptáme li se, jaká je dneska naše mládež, spíš slyšíme to horší – nezvedená, děsná, hrozná. Ale každá mince má dvě strany.

Michal Slovák je z Varnsdorfu a studuje na VOŠ a SPŠ prvním rokem infor-matiku. Ještě před Vánocemi byl večer s kamarádkami venku, když zaslechli, že se v Mandavě za jedním z varnsdorfských obchodů někdo topí. Michal okamžitě seskočil ze zdi do vody. Našel tam ležet bezvládného muže s obličejem ve vodě. Vytáhl ho tedy z vody alespoň do půlky těla, víc neměl sílu bezvládné a mokré tělo utáhnout. Pak se snažil přivést muže k vědomí. Viděl, že má rozbitou hlavu a že je zjevně opilý. Když muž začal komunikovat, společně s kamarády přivolali policii, dorazila i záchranka a hasiči.

Všem nám je jasné, že Michalova rychlá reakce i obětavý skok do ledové vody zachránily neznámému muži život.

A proč o tom píši až nyní? Michal se nikomu „nepochlubil“, vše vyšlo na povrch až náhodou. A co Michal na to? Nic. Prý, proč by to říkal, však by tam podle něho určitě skočil každý. A stejně by to, prý, bez kamarádky Míši Vašákové nezvládl, protože to ona sháněla policii, celou dobu tam byla s ním – džentlmensky nechává „slávu“ své kamarádce.

Michal není rozhodně „vzorňák“, občas umí být pěkné kvítí. Ale z puberty vyroste – jako my všichni – ovšem tyto morální zásady mu zůstanou. Michalovi byla za tento čin udělena pochvala ředitele školy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail