Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Globální oteplení v Doubici aneb koncert vsedě

„Jsem gay gay gay jsem teplay…“ hrají a zpívají chlapci ze skupiny Night Work a pokračují: „naše planeta je na oběžné dráze teplej květ … teplej je i vesmír … taky Antarktida roztaje už za šest let … podívej teplá žížala … pes i rostlina … jsem gay … buď taky gay!“ A publikum se připojuje, každý chce být gay. Já, a dokonce i moje žena.

Skupina Night Work se uchýlila na sever a v doubické Fabrice připravovala materiál pro novou desku. Na závěr soustředění odehrála koncert, kde zahrála věci nové, dodělané i nedodělané, písně starší i kousky převzaté.

Než jsme se na koncert vypravili, viděli jsme několik klipů, které jsou umístěné na youtube. A byl jsem poněkud rozpačitý. Je to sice vtipné, ale jak se to dá vydržet dlouho?

Koncert ale všechny rozpaky rozptýlil. Kapela sice seděla (frontman František Soukup právě nemůže na nohy, takže zbytek hudebníků s ním drží basu, basák dvě), ale jinak je v nich energie dost. Funky se tomu myslím říká a nohy by tančily samy. Muzika šlape a jedna pecka za druhou se valila do poloplné Fabriky – spíš veřejná zkouška než regulérní koncert.

Pěvecká suverenita, rozsah a nasazení zpěváka Vojty Dyka bere dech.

Tu jízdu občas zbrzdí jeden mikrofon, který nesnáší jakýkoliv dotyk, a proto už na něj nikdo nesáhne.

Kromě vlastních skladeb dojde i na Stánky Jana Nedvěda, uchopené vlastně s láskou, i na Včelku Máju, píseň, kterou jsem vždycky spíš nenáviděl, tentokrát ji ovšem beru na milost.

Dvouhodinový koncert utekl jako voda, a to bez přestávky!

Otázkou pro rozhlasové a televizní dramaturgy je, proč tuhle kapelku neznám (vy jo?), když takhle hraje a krom toho v ní účinkují, jak jsem byl upozorněn, i hvězdy TV seriálů, zpěvák Vojta Dyk (Letiště, VKV, angažmá v ND), kytarista Jakub Prachař (Ulice, Horákovi) a klávesák Jan Maxián, který si zahrál v muzikálu Tajemství a nadaboval Spidermana a Froda z Pána prstenů.

Night Work plánují v Doubici další koncerty. Mluví se o březnu i o festivalu v srpnu. Zatím je to ale bez záruky.

Zdroj: www.vybezek.eu

Tisk Tisk | E-mail E-mail