Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

STARSky jedou do Spojených států amerických

Varnsdorfská taneční skupina Stars pojede předvést své umění v cheerleadingu do amerického Orlanda. V letošním roce tato skupina vyhrála zlato na mistrovství ČR a přiřadila ho tak k dalším třem významným mistrovským triumfům, a navíc se jako první česká skupina kvalifikovala na mistrovství světa v cheerleadingu, které proběhne v dubnu příštího roku v USA.
Členkami tohoto úspěšného týmu je více jak devadesát dívek ve věku od 11 do 14 let z celého Šluknovského výběžku, včetně Rumburku a Mikulášovic, odkud také pochází vedoucí Stars Varnsdorf Libuše Vladařová.
Ta nyní přichází s dalším nápadem, jak představit své svěřenkyně široké veřejnosti, a připravuje na duben velkolepou akci s názvem Žlutá sobota. Během tohoto jediného dne by měly tanečnice Stars Varnsdorf předvést své dvacetiminutové představení ve žlutých trikotech v dvaceti severočeských městech. A diváci, kteří by se na žluté mistryně republiky přišli podívat, by také měli být odění do jakéhokoliv žlutého oděvního doplňku, například do trička, šály či čepice. Starsky se chtějí touto akcí pokusit o zapsání do Guinessovy knihy rekordů s největším počtem žlutě oděných přihlížejících diváků. Na splnění tohoto úkolu bude dohlížet komisař Agentury Dobrý den.
Starostové měst a obcí Šluknovského výběžku se na svém posledním zasedání dohodli, že taneční soubor Stars Varnsdorf finančně podpoří za úspěšnou propagaci Šluknovského regionu nejen v republice, ale i ve světě. Diváci je mohou podpořit alespoň svou návštěvou během dubnové Žluté soboty na jakémkoliv jejich představení.

Cheerleading

anglicky cheer + leading = povzbuzování + vedení je sportovní odvětví, které původně vzniklo jako způsob skupinového povzbuzování se složitou choreografií. Jedná se o většinově ženský sport (česky se cheerleaders označují jako roztleskávačky), ale v menší míře ho provozují i muži. V cheerleadingu se používají různé prvky: pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky, pyramidy a stunty. Velmi důležitá je proto taneční, gymnastická či jiná pohybová znalost.

Tisk Tisk | E-mail E-mail