Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 7. 8. 2008 | Nezařazené

Výlety s certifikovanými průvodci aneb poznejte Českosaské Švýcarsko pohledem místních znalců…

Tramvají do skal
Nejen v Alpách, ale i v Českosaském Švýcarsku můžete absolvovat zajištěnou stezku plnou adrenalinových překvapení, například zdolávání skalnatých komínů a strží. Při výletě Tramvají do skal vystoupíme na skalní hřebeny, přejdeme neznámými místy ve skalách s vynikajícími výhledy do údolí Labe, ale také pojedeme vlakem, přívozem nebo tramvají po trati z r. 1898. Pěší část je dlouhá cca 15 km skalami Saského Švýcarska, některé úseky vedou po vysokohorských stezkách a jsou určeny jen pro osoby netrpící závratí!
Devítihodinová návštěva Saského Švýcarska a Affensteinu se bude konat v sobotu 23. srpna.
Za nevšedními zážitky vyrážíme vlakem z Děčína, sraz je na hlavním nádraží – ČD Centrum. Zpět do Děčína se vracíme přes Schmilku/Hřensko.
Cena výpravy je 690 Kč/os., v ceně je jízdné vlakem, přívozem a tramvají a průvodcovské služby. S sebou si vezměte jídlo a pití na celý den, občanský průkaz, doporučujeme uzavřít pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí. Pořadatel si vyhrazuje právo akci zrušit, pokud se přihlásí méně než deset účastníků. Na akci je nutné se předem přihlásit: informace@ceskesvycarsko.cz, tel. 412 383 413.

Dolský mlýn aneb po stopách minulosti i Pyšné princezny
Pojďte s námi objevit tajemno zříceniny bývalého mlýna, známého z filmové pohádky Bořivoje Zemana Pyšná princezna, v srdci Národního parku České Švýcarsko, obklopeného okouzlující, křišťálově čistou říčkou Kamenicí. Prohlédnete si romantickou ruinu, kam původně přiváželi obilí hospodáři nejen z Vysoké Lípy, Kamenické Stráně, ale i z Růžové, a kde se také čepovalo pivo, vyráběla pálenka, a dokonce i kolomaz.
V roce 1881 byla zahájena poznávací plavba na třech člunech mezi mlýnem a Srbskou Kamenicí a Dolský mlýn se stal až do dnes oblíbeným výletním turistickým cílem.
Termín: 28. srpna. Sraz: Vysoká Lípa, hotel Lípa, 9.15 hod. (návaznost na autobusovou linku), trasa je dlouhá 5 km. Cena: 90 Kč/dospělý, 190 Kč/rodina (2 dospělí a maximálně 2 děti do 15 let), v ceně průvodce. Na akci je nutné se předem přihlásit dva dny předem: informace@ceskesvycarsko.cz, tel. 412 383 413.

Lužice aneb za tajemstvím podstávkových domů a odkazem Českých bratří
Unikátní architektura českosaského pomezí je ojedinělá ve světě. Během akce výletu s průvodcem zhlédnete expozici v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě a navštívíte výjimečné podstávkové domy (Umgebinde) Alte Mangel v Ebersbachu a Faktorenhof v Eibau. Od větrného mlýna v Kottmarsdorfu uvidíme panorama Lužických hor a Ještědu a v Ochranově (Hernhut) poodhalíme tajemství českých a moravských bělohorských exulantů.
Termín: 27. srpna (středa). Sraz: odjezd z Děčína v 8.00 hod. (další nástupní místa: Děčín, Česká Kamenice, Chřibská, Krásná Lípa – případně na trase dle domluvy). Celodenní výlet, návrat do Děčína do 19.00 hod. Cena 690 Kč zahrnuje autobus, průvodce a vstupné do objektů. S sebou je nutné si vzít jídlo a pití na celý den, občanský průkaz, doporučujeme uzavřít pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí. Na akci je nutné se předem přihlásit dva dny předem: informace@ ceskesvycarsko.cz, tel. 412 383 413.

Tisk Tisk | E-mail E-mail