Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Proč uprostřed města?

Ve své praxi jsem často své záměry „od stolu“ konfrontoval se skutečností při jejich realizaci, abych příště neopakoval chyby, kterých jsem se dopustil. Je to ověřený zvyk našich tátů a dědů, kteří věděli, že řada věcí vypadá ve skutečnosti jinak, než na papíře.
Proto doufám, že podobnými profesními pravidly se řídí i technici odborů MěÚ, kteří požehnali stavbě vědecko-technického parku v Matušově ulici v Rumburku. Předpokládám, že si neuvědomili to, že jde o velkou celokovovou budovu, při jejíž stavbě bude celé okolí vystaveno daleko většímu a hlavně agresivnějšímu hluku, než produkuje „klasická“ stavba. Tím míním bušení kladiv do ocelových nosníků při jejich ustavování, příklepové dotahování matic všech spojovacích šroubů, nastřelování nýtů při montáži trapézových plechů podlah a později i pláště budovy a řezání desítek metrů obkladových plechů rozbrušovačkami. To vše na celokovové čtyřpodlažní budově, která tvoří báječnou ozvučnici.
Pokud si to odpovědní pracovníci dodatečně uvědomili a nehodlají podobný experiment opakovat – díky. Pokud jsou však přesvědčeni, že jejich rozhodnutí bylo správné, ať se jdou zeptat na mínění lidí z hustě obydleného okolí stavby. Zvláště pak maminek s malými dětmi, seniorů a vůbec všech, kteří by si chtěli – třeba jen o víkendu – v klidu odpočinout. To je něco, co už třetí měsíc neznají. A bylo by dobře, aby se připravili i na takové otázky jako: K čemu vlastně máme průmyslovou zónu? … Proč tento „architektonický skvost“ na tak atraktivním místě právě uprostřed města? … Kde budou příští zaměstnanci parkovat svá auta?

Tisk Tisk | E-mail E-mail