Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Most vyzval Krásnou Lípu na souboj

Města Most a Krásná Lípa se v letošním roce zúčastní celostátní soutěže Cesty městy, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství pod záštitou Ministerstva dopravy – BESIP.
Soutěž poukazuje na dopravní řešení, která respektují pohyb a setkávání chodců, prostor pro cyklisty i potřeby parkování nebo zásobování. Nikoli jen jízdu motorových vozidel. Dopravní projekty přihlášené do soutěže musí prokazatelně vést ke zvýšení bezpečnosti účastníků provozu a mít příznivý vliv na životní prostředí v okolí.
Krásná Lípa se do soutěže přihlásila s projektem „Vnitřní komunikační systém centra Českého Švýcarska“, který spočívá ve vybudování několika nových úseků cyklostezek a stezek pro pěší a cyklisty, stávající části cyklostezek získaly nové povrchy. Pro večerní provoz jsou stezky osvětleny novým veřejným osvětlením. Díky úpravám došlo k odklonění provozu pěších a cyklistů ze silnice II/263. Cyklostezka, doplněná o odpočinková místa, se zároveň stala jakýmsi korzem, tedy místem konání různých akcí v Krásné Lípě, jako jsou Koloběžkyjáda, dětské dny a podobně.
Odborná hodnotící komise navštívila obě severočeská města a osobně se seznámila se soutěžními projekty. Rozhodnutí o vítězných projektech i o laureátech dvou zvláštních cen a slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 18. září v rámci Evropského týdne mobility.

Tisk Tisk | E-mail E-mail