Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

2. ročník Rumburského hudebního léta

Právě v těchto dnech finišují v Domě kultury Rumburk organizační, technické a propagační přípravy 2. ročníku Rumburského hudebního léta.
Program je zajištěn již od počátku tohoto roku a po jeho dramaturgickém záměru, který se chystal v listopadu 2007, bylo místy složité dosáhnout jeho náplní, s ohledem na technické možnosti domu kultury, zájmy a termínové možnosti oslovených výkonných umělců a hudebních skupin.
Hudební dramaturgie 1. ročníku se opírala především o nabídku širokého spektra téměř všech hudebních žánrů mimo dechovky a tzv. vážnou hudbu. Uskutečnilo se tak celkem 21 koncertů ve stylu country, blues, ethno, šanson, rock, hard rock, jazz, pop music, ale i cimbálová lidová hudba, folk a další žánrové hudební kombinace. Hudební dramaturgie letošního 2. ročníku je takříkajíc vícevrstvá. V prvním případě částečně rozšiřuje a doplňuje celoroční cyklus DK s názvem Umělecké legendy populární hudby, který v jednotlivých měsících stojí především na sólovém interpretačním vystoupení recitálového charakteru těchto legend: Pilarová, Neckář, Kubišová, Mišík, Hegerová, Špinarová, Novák, Filipová, aj. V letošním hudebním létě však dostanou prostor i výhradně kapelové legendy – Olympic, Rebels s J. Kornem, Katapult s jeho posledním koncertním turné. Město Rumburk je jedním z deseti měst, kde Katapult zahraje naposledy, a to kvůli nemoci kytaristy Šindeláře a kvůli loňskému úmrtí bubeníka kapely. Sólovým vystoupením pak ještě tyto kapely doplní Dalibor Janda s doprovodem. Mladší generaci se pak bude snažit oslovit se svou kapelou Michal Hrůza (Bílá velryba). S ohledem na koncertní vitalitu těchto skupin byla tato část hudebního léta nazvána Hudební nářez starších pánů (18., 19., 20., 25., 26. 7. 2008).
Další část koncertů nese název Revival, Na plné pecky (1. – 3. 8. 2008). Celkem pět celovečerních koncertů revivalových skupin bude prezentovat tvorbu zahraničních hudebních skupinových legend a sólistů, o kterých mnozí příznivci tvrdí, že jejich výkon předčí originál. Představí se výborná místní Mandava (Leed Zepellin), Deep Purple, The Beatles, Uriah Heep, Ozzy Osbourne.
Třetí dramaturgickou vrstvou je vystoupení místních skupin s názvem Místní nakládačka. Představí se skupiny By no means + hosté a Ruksak (8. a 9. 8. 2008). Tyto oblíbené country kapely doplní ještě hudební avantgarda prezentující různé hudební motivace.
Po loňské zkušenosti, kdy se mnozí z návštěvníků koncertů chtěli ještě dále bavit zpěvem i tancem, rozhodli se pořadatelé po skončení všech koncertů pokračovat ve volné zábavě za doprovodu známé pražské dvojice DJ s názvem JZ TOP, na pohled k nerozeznání od známého originálu muzikantů, kteří připravili doprovodné Oldies rockotéky.
Uvedené hudební produkce budou probíhat ve sportovním areálu SRAS (první tři koncerty), další pak na podiu v parku domu kultury (v případě nepřízně počasí v DK).
Další informace na internetových stránkách www.dkrumburk.cz, e-mail: strelnice@volny.cz. Vstupenky jsou již v předprodeji v DK (výhodnější cena než na místě v den koncertů!).

Tisk Tisk | E-mail E-mail