Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nadace EURONISA znovu rozdělí půl milionu korun

V jarním grantovém kole podpoří nadace Euronisa vybrané neziskové organizace působící v české části Euroregionu Nisa, a to celkovou částkou 500 tisíc korun.
O tyto finanční prostředky mohou žádat neziskové organizace působící i ve Šluknovském výběžku, a to od 17. 3. Podpora jednoho projektu nepřesáhne 80 tisíc korun a o její výši rozhodne v květnu správní rada nadace. Formuláře a manuál, jak žádost vyplnit a podat, jsou ke stažení na webové stránce www.euronisa.cz (sekce „Nadační příspěvky“).
V loňském roce se podařilo na podporu činnosti místních neziskových organizací rozdělit přes dva miliony korun, a to na 108 projektů 89 organizací.
Ty mají za úkol změnit nebo alespoň zlepšit život několika stovkám různě znevýhodněných lidí žijících okolo nás. Mezi takové organizace patří například rumburský Salesiánský klub mládeže Zavináč, který za získaných 24 tisíc korun pomůže v Rumburku a Jiříkově preventivními přednáškami dětem a mládeži ohrožené negativními jevy toxikománie, alkoholismu a kriminality.

Tisk Tisk | E-mail E-mail