Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

KRÁTCE

Starosta Rumburku Ing. Jaroslav Sykáček oslavil Mezinárodní den žen se svou pětiletou dcerkou. Společně navštívili v sobotu 8. března. obyvatelky Domu s pečovatelskou službou v Rumburku a Domovů důchodců ve Filipově a Šluknově, přičemž každá dáma dostala růžičku. V pondělí pak zahajoval oslavu MDŽ pořádanou Českým svazem žen ve vinárně u Belgičana, kde si nakonec s děvčaty-seniorkami i hezky zatančil.

V rámci poslaneckého dne navštívil 29. února europoslanec Jaromír Kohlíček Rumburk. Po přátelském posezení u starosty Ing. Jaroslava Sykáčka navštívil ředitele Lužické nemocnice MUDr. Radko Janouška, kde se zajímal o připravovanou rekonstrukci tohoto zdravotnického zařízení. Po poledni navštívil Jaromír Kohlíček příměstský tábor v Domě dětí a mládeže Rumburk a o něco později se v městské knihovně zúčastnil veřejné besedy o svých návštěvách zemí jižní Asie. Zajímavé informace doplnil i další nadšený cestovatel doc. Dr. Václav Šenkýř, kandidát na senátora za KSČM v děčínském okrese.

Na krátkou návštěvu Šluknovského výběžku zavítal 18. února předseda ČSSD Jiří Paroubek. Jeho první cesta vedla do Rumburku, kde si prohlédl zrekonstruovaný hotel Lužan a poté poobědval v restauraci na Dýmníku s místními podnikateli. Jeho další kroky směřovaly do Starých Křečan, Krásné Lípy, kde si prohlédl sídlo Správy NP České Švýcarsko, a do Šluknova, kde se potěšil pohledem na nově zrekonstruovaný šluknovský zámek.

Tisk Tisk | E-mail E-mail