Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Bílý den si užily děti i se svými rodiči

Kdekdo se zlobí na počasí. Někteří touží po sněhové nadílce, jiní sní o jarním teplíčku. Zejména děti se těžko smiřují s tím, že ani letos nevytáhnou boby a lyže. Ale i tak si kousek opravdové zimy některé děti užily. 14. února se při oslavě Bílého dne proměnila Mateřská škola v Komenského ul. ve sněhové království díky výtvarné rodinné soutěži „O nej… sněhuláka“. Děti ve spolupráci s rodiči, prarodiči či starší-mi sourozenci vyráběly a malovaly sněhuláky z nejroztodivnějších materiálů a nejrůznějšími technikami. Sešly se nám sněhuláci z vaty, polystyrenu  či proutí, malovaní, lepení i pletení.
Všechny výrobky byly součástí výzdoby mateřské školy a poté byly sou-středěny do společenské místnosti. Tam rodiče, děti a učitelky hlasovali pro sněhuláka, který se jim líbil nejvíce.
V Bílý den zahrály paní učitelky dětem bílou pohádku O paní Zimě. S postavami z pohádky si všichni zarecitovali zimní básničky doprovázené hrou na tělo a pak byli slavnostně vyhlášeni výherci rodinné soutěže. V každém oddělení byla ohodnocena první tři místa. Výherci obdrželi loutku paní Zimy, diplom a za aplausu ostatních dětí je čekalo fotografování s jejich sněhuláčkem. Aby toho nebylo málo, pro všechny děti bylo připraveno sladké a studené překvapení v podobě bílého nanukového dortu. Nadšení a radost v dětských očích nás přesvědčily, že i když venku není po sněhu ani památky, s pomocí fantazie si můžeme přičarovat i sněhové závěje.
Poděkování patří všem rodičům, kteří se zapojují do našich školních akcí a dopřávají tak dětem nevšední zážitky v mateřské škole.
Výherci rodinné výtvarné soutěže „O nej… sněhuláka“ jsou: Lenička Majáková, Tomášek Slavík, Terezka Zirmová, Tomášek Bartoň, Anetka a Linduška Čížkovi, Zuzanka Čigašová, Honzík Masař a Lucinka Duchoslavová. Všem ještě jednou gratulujeme.

Tisk Tisk | E-mail E-mail