Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Policie České republiky – Obvodní oddělení Rumburk

Netradiční místo a způsob si pro páchání trestné činnosti vybral vandal, který se začátkem února na městském hřbitově v Rumburku vloupal do hrobky, kde zapálil plastové urny s uloženými zpopelněnými lidskými ostatky.
V případě dopadení mu hrozí obvinění z trestného činu výtržnictví a hanobení lidských ostatků, kde je možné uložit trest odnětí svobody do dvou let.
Policisté obvodního oddělení se setkali 4. února se zajímavým případem svědčícím o „skutečné profesionalitě“ pachatele. Hlídka PČR kontrolovala v centru města dva romské mladíky, kteří jeli na motocyklu zn. Simson.
Potíž byla v tom, že jeli bez přileb a na motocyklu navíc neměli připevněnou registrační značku. Kontrolou bylo zjištěno, že řidič nevlastní řidičské oprávnění a navíc je motocykl vedený v systému celostátního pátrání, neboť byl odcizen 1. 2. 2008 v Jiříkově. Řidiči bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu řízení bez řidičského oprávnění, kde je možné uložit trest odnětí svobody do 1 roku a zákaz činnosti. K tomu přišel o motocykl, jehož nabytí je předmětem dalšího šetření, a aby toho nebylo málo, byly další přestupky těchto výtečníků předány k projednání na Městský úřad v Rumburku.
S dalším netradičním případem se policisté Obvodního oddělení PČR v Rumburku setkali 7. února, kdy varnsdorfský občan Roman B. oznámil, že je mu ze strany jistého Jana D. telefonicky vyhrožováno ublížením na zdraví.
To by ještě nebylo nic zajímavého, kdyby Jan D. nebyl tou dobou ve věznici v Rýnovicích, kde si odpykává dvanáctiletý trest za závažnou trestnou činnost. Policisté tedy ihned kontaktovali Vězeňskou službu ČR, která provedla u odsouzeného v cele prohlídku, a světe div se, zajistila mobilní telefon i s příslušnými telefonními údaji. Jak to tak vypadá, pobude si Jan D. ve vězení ještě o půl roku déle pro spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail